Дмитро ШКЛЯР: «Пам’ятаю, як по книжки вишиковувалися черги»
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20000525/491-5-1.jpg)
Як давній шанувальник книги і постійний відвідувач книжкових магазинів, розкладок, книжкового ринку «Петрівка», я маю чимало знайомих, які працюють в книжковому бізнесі — і великому, й малому. У них завжди можна довідатися про останні видання й динаміку цін, замовити необхідну книжку. Так ми познайомилися із Дмитром Анатолійовичем Шкляром, президентом досить солідної фірми «Ді-ксі», яка має свої книготоргові «точки» в самому центрі Києва. Книжковий бізнесмен колись в юності сам писав вірші, багато публікувався, та й сьогодні він пише тексти до власних пісень. Але за фахом Дмитро Анатолійович — економіст, в книжковому бізнесі ось уже років 25, з них десять — у фірмі «Ді-ксі».
— Починав я, — розповідає Дмитро Анатолійович, — як і більшість, з «чорного» ринку, який вивчив досконало, але 1990 року пішов у «цивілізований» бізнес, відкрив першу книжкову розкладку на Хрещатику біля кінотеатру «Орбіта». Добре пам’ятаю, як по книжки вишиковувалися черги. Ми швидко розросталися, і вже 1994 року наші «точки» стояли по всьому місту. 1995 року ми вирішили зайнятися не тільки реалізацією книжок, а й книгодрукуванням: разом із економістом М. Завгороднім було видано книгу «Бухгалтерський облік та аудит». Вона вийшла тоді величезним, як сьогодні здається, накладом — 25 тисяч, який було повністю реалізовано.
— Чи легко вам конкурувати з книжковим ярмарком «Петрівки», де книжки коштують явно дешевше, ніж у вас?
— Зменшити вартість ми не можемо — фірма стане нерентабельною. Єдиний вихід — як і скрізь, до речі, — професіоналізм. На щастя, ми вже набили руку: як не як, а за плечима десятирічний досвід роботи. Ми зробили акцент на більш кваліфікованому доборі асортименту. До того ж тепер маємо власне видавництво (спільне з російськими партнерами) «АСТ-ПРЕС-Ді-ксі», яке очолює генеральний директор Василь Гусак.
— На яких книжках ви спеціалізуєтесь?
— Насамперед на дитячих. Їх завжди охоче купують, незалежно від мови й економічного стану. Наші дитячі книги уже відомі в усіх куточках України. Це — малоформатні «Азбука» та «Математика» для дошкільнят, казки та розмальовки. Для старших — серія «Моя перша книжка про природу», яка вже налічує десять видань. Нещодавно у видавництві видруковано роман Василя Шкляра «Ключ», який отримав гран-прі Першого всеукраїнського конкурсу українського гостросюжетного роману.
— І наостанку — традиційне журналістське запитання: які ваші творчі плани?
— Акцент робитимемо, все ж, на дитячі книжки. Збираємося видати казки: «Історія динозаврика», «Вовк та семеро козенят», «Мої перші казки», пізнавально-навчальну літературу — «Моя перша англійська», «Човни народів світу». А загалом, планувати важко, бо все залежить від економічної ситуації в державі.
Випуск газети №:
№91, (2000)Рубрика
Культура