Документалістика як бренд
Єгор БЕНКЕНДОРФ: «Високобюджетні голлівудські блокбастери поступаються в українському прокаті вітчизняному кіно»
Відомий український режисер, сценарист, продюсер, голова правління телеканалу «Інтер» Єгор БЕНКЕНДОРФ сьогодні відзначає свій 40-літній ювілей. Його, як продюсера кількох десятків телевізійних художніх фільмів, зокрема «Все можливо» (2009), «Це я» (2009), «Хочу дитину» (2008) та ін., 25 документальних картин, керівника десятків міжнародних телемостів, називають одним із найуспішніших телевізійних менеджерів країни.
У портфоліо продюсера Бенкендорфа десятки проектів, зокрема «На лінії вогню», «Народна платформа», «Ігри патріотів», «Пригода українських грошей», «8 днів одного року», «Великі Українці» тощо.
Працюючи на «Інтері» та свого часу на Першому національному, Єгор Андрійович не лише сприяв закупівлям якісного контенту на головних світових медіа-ринках, а й наполягав на виробництві власного ТБ-продукту, зокрема документальних фільмів.
Не дивлячись на непростий час для країни, який став тестом на відкритість для українського ТБ, Бенкендорф залишається чесним перед собою та продовжує активної займатися якісною документалістикою.
Власне, про художнє та документальне кіно українського виробництва «День» і поговорив з іменинником, привітавши його зі святом.
— Минулого року «Інтер» відродив свою документалістику, відкрив редакцію документального мовлення. Вже вийшло в ефір кілька знакових картин, зокрема «Голос в єдиному екземплярі» про Квітку Цісик. Як плануєте розвивати цей жанр у 2014 році? Які чекати новинки?
— Якісна та змістовна документалістика власного виробництва — це один зі стратегічних напрямків розвитку телеканалу «Інтер». Власне, це одна з брендотворчих ознак каналу, наша унікальна характеристика, яка відрізняє «Інтер» від інших українських каналів. Адже «Інтер» — це найбільший та найпопулярніший телевізійний мовник в Україні, а тому наша місія — демонструвати не лише розважальний контент, а й виробляти і показувати широкому загалу проекти, які насправді важливі для українців, які дають поштовх для роздумів та осмислення свого місця у світі, своєї культурної та національної ідентичності. Йдеться про проекти, присвячені важливим подіям та особистостям в історії та культурі нашої держави. Про це неодноразово говорила керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна. І я цілком розділяю її думку. Крім фільму про Квітку Цісик у 2013 році «Інтер» презентував ще кілька документальних проектів — це й фільм «Богдан Ступка. Забудьте слово смерть» до дня пам’яті великого актора, який, до речі отримав «Телетріумф» як найкращий документальний фільм 2013 року. Це і проект «Хрещення» — до 1025-ліття Хрещення Русі князем Володимиром, і фільм «Амосов. Століття», присвячений 100-літньому ювілею нашого видатного лікаря.
Днями в Будинку кіно «Інтер» робив відкритий показ фільму «Тайна корольовського батальйону», який було зроблено командою досвідчених документалістів на тему війни в Афганістані, звідки 25 років тому вивели радянські війська. Ця війна назавжди залишилась у пам’яті не лише тих воїнів-інтернаціоналістів, які виконували свій обов’язок, ризикуючи здоров’ям і життям. Ця війна назавжди увійшла у нашу історію і стала болючим, але безцінним досвідом.
Серед найважливіших прем’єр найближчого часу — фільм «Шевченко. 200 років самотності». 200-річний ювілей Кобзаря — це знакова подія для всіх українців у світі. «Інтер» знімає спеціальний проект, в якому беруть участь ведучі каналу. Було проведено масштабну дослідницьку роботу — вивчались архівні документи, історичні факти, мемуари друзів Тараса Шевченка. Автори аналізували події та факти, які вплинули на життя Шевченка, на мотивацію його вчинків, на його творчість. Ми хочемо, щоб ця подія набула резонансу і в ефірі «Інтеру» (показ запланований на початку березня), і поза телевізійним ефіром, тому плануємо допрем’єрний покази фільму в кінотеатрах, літературні читання поезій Шевченка у багатьох містах України.
— В кінотеатрах України триває світова прем’єра міжнародного кінопроекту «ВІЙ», знятого за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя. Фільм випускають компанії «Марінс Груп Інтертеймент» (MGE) і «Російська Фільм Група» (RFG), також серед виробників — український телеканал «Інтер». По суті, «ВІЙ 3D» — перший масштабний кінопроект телеканалу «Інтер». Як ви особисто оцінюєте стрічку? Чи працює канал над новими повнометражними картинами?
— «Вій» пригорнув величезну глядацьку увагу в Україні, про що свідчать попередні результати касових зборів. За два тижні у прокаті стрічка зібрала 30 мільйонів гривень — це абсолютний рекорд. «Вій» дивляться активніше, ніж усі гучні прем’єри останнього часу, зокрема «Сталінград», «Кохання у великому місті-3», «Горько», « Хоббіт» і навіть «Аватар» свого часу викликав меншу зацікавленість. Окрім задоволення від комерційної складової, нам приємно розуміти, що українські глядачі потребують вітчизняного кіно, що високобюджетні голлівудські блокбастери поступаються в українському прокаті вітчизняному кіно. Це, безперечно, стимулює бажання розвивати цей напрямок і знімати власне кіно для великого екрану. І це — в перспективі, хоча і не в найближчій.
— Новим ведучим ток-шоу «Стосується кожного» та програми «Подробиці тижня» став Андрій Данилевич, який перейшов на ваш канал із ТРК «Україна». А Андрій Доманський заради «Інтера» залишив «1+1». Як ви сприймаєте таку ротацію кадрів, адже для більшості глядачів ці люди давно стали обличчям своїх попередніх каналів?
— Усі ведучі «Інтеру» — досвідчені професіонали та улюбленці мільйонів глядачів. І нам приємно, що до складу цієї команди долучають свою справу класні фахівці. І Андрій Доманський, і Андрій Данилевич вже реалізовують на «Інтері» свій творчий та професійний потенціал набагато активніше, ніж це було раніше. Між іншим, Данилевич починав свою кар’єру саме на «Інтері», і завжди асоціювався саме з цим каналом, навіть, коли працював на інших.