Документи Кирила Стеценка виклали в Iнтернет
Відтепер документи видатного українського композитора, диригента, музично-громадського діяча, автора численних хорових, вокально-інструментальних творів, духовної музики, музики до драматичних вистав тощо Кирила Григоровича Стеценка (1882—1922 рр.) можна побачити в Інтернеті, повідомляє i-pro.kiev.ua. Нині Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України започаткував довготривалий віртуальний проект «АРХІВажлива СПРАВА», покликаний познайомити широке коло дослідників та шанувальників вітчизняної культури з унікальними документами, книжковими виданнями та музейними предметами, що зберігаються в установі.
Особовий фонд Кирила Стеценка, що містить автографи композитора та авторські коректури, листування, біографічні документи, фотографії тощо, має вкрай цікаву історію формування.
Перші відомості про створення фонду знаходимо у протоколі засідання експертно-оціночної комісії ЦДАМЛМ УРСР від 03.07.68 р., у якому зафіксоване повідомлення співробітника архіву-музею Л. К. Забарило: «Син композитора Стеценка К.Г. Вадим Кирилович Стеценко запропонував купити матеріали батька: рукописи нот (друкованих і недрукованих) — 106 аркушів; 19 давніх дуже цікавих фотографій, записку Стеценка, 3 листи Козицького, друковані ноти». Документи були оцінені у 450 крб. та передані до ЦДАМЛМ дітьми композитора — Вадимом та Анастасією. До 1973 р. родина К. Г. Стеценка подарувала архіву-музею ще кілька документів та видань, які доповнили зібрання.
У 1977 р. «Шкільний співанник» (1918 р.) разом із доповіддю «Українська пісня в народній школі» (1917 р.) були вилучені з основного фонду та передані на таємне зберігання; у 1990 р. ці визначні роботи композитора були повернені на загальне зберігання.
Випуск газети №:
№182, (2014)Рубрика
Культура