Empty Title
22 травня, 00:00
Shorts news
КОРОТКО / Культура
"Соколята" та "Барвінок" привезли з Туреччини Велику золоту медаль
У турецькому місті Тарсусі закінчився Міжнародний фестиваль фольклорних танців, у якому взяли участь дитячі хореографічні колективи 16 країн. Україну представляли Зразковий хореографічний ансамбль "Соколята" Палацу культури Київського авіазаводу та Кременчуцький ансамбль "Барвінок" (художні керівники "Сергій та Юрій Швеці). Допоміг із поїздкою за кордон футбольний клуб "Київське "Динамо". Особливо вразив глядачів, які вперше бачили у своєму місті українські колективи, танець "Соколят" "Повзунець". Журі та гості фестивалю були в захопленні й від гопака та "Шевчиків" "барвінят". Українські танцівники здобули Велику золоту медаль та отримали запрошення знову відвідати Туреччину.
У Запоріжжі проходить міжнародний фестиваль єврейської музики й танцю
Організатор цього культурно-духовного заходу - благодійна гуманітарна місія "Слухай Ізраїль" (Джексонвіл, Флорида, США). У рамках фестивалю надається гуманітарна медична допомога лікарням, дитячим будинкам. На концерти запрошено дітей з дитячих будинків, інвалідів та учасників війни, тих, що постраждали від чорнобильської катастрофи.Нинішній фестиваль - дев'ятий. Серед його гостей - представники кабінетів міністрів та парламентів України і Білорусі, посли й консули іноземних держав. У Хмельницькому з'явився український Паганіні Скрипаль Андрій Бєлов, котрий у свої 15 років зажив слави українського Паганіні, викликав справжній фурор сольним концертом у залі Хмельницької обласної філармонії. А вперше він вийшов на цю сцену п'ять років тому. Між двома концертами - успіхи на міжнародних конкурсах юних скрипалів у Німеччині та Польщі, виступи з Національним оркестром народних інструментів та оркестром Національної філармонії України. Свого часу на нього звернув увагу славетний Богодар Которович. Звдяки його старанням Андрій став учнем спеціальної музичної школи імені Лисенка. На концерті в рідному місті Андрій виконав, зокрема, шість із двадцяти чотирьох віртуозних каприсів Нікколо Паганіні, повідомляє кореспондент "Дня" Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ. Фальц-Фейн про Фальц-Фейна Київське видавництво "Аграрна наука" випустило у світ книжку Фрідріха Фальц-Фейна "Асканія-Нова". Це розкішно ілюстроване видання - хроніка освоєння південноукраїнських земель німецькими колоністами, одним із яких був Едуард Олександрович Фальц-Фейн, що створив у диких таврійських степах усесвітньо відомий заповідник "Асканія-Нова". Книжку про засновника "Асканії-Нової" написав небіж Фальц-Фейна. У тридцятих роках у фашистській Німеччині виходило видання про Едуарда Фальц-Фейна, упорядковане його братом Володимиром, яке з відомих причин у СРСР було заборонене. Концерт камерної музики оплатив спонсор Завтра в Чернігівській філармонії відбудеться концерт камерної музики, організований диригентом Миколою Сукачем. Він запросив до Чернігова лауреата міжнародних конкурсів, піаніста українського походження Миколу Сука, який живе в США і концертує в багатьох країнах світу. Любителі музики почують чудове мецо-сопрано лауреата міжнародного конкурсу імені Франціско Віньєса Лариси Роговець. Серед виконавців - чернігівські музиканти Віктор Голдовський (скрипка), Ганна Грищенко (альт), Ольга Бєляєва і Тетяна Галкіна (віолончель).
У програмі - фортепіанний квартет Антоніна Дворжака і фортепіанне тріо Йозефа Гайдна, арії Себастяна Баха та Георга Фрідріха Генделя. Камерний оркестр виконає Дивертисмент Вольфганга Амадея Моцарта і Концерт соль мажор Алессандро Скарлатті, п'єси Арканджелло Кореллі.
Завдяки спонсору - чернігівській компанії РАН - концерт буде безплатним, повідомляє кореспондент "Дня" Сергій ЦИГАНКОВ.
Випуск газети №:
№86, (1997)Рубрика
Культура