Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN оголосив переможців міжнародного та національного конкурсів

21 червня, 14:50

Церемонія нагородження переможців відбулась у Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука, який є основною локацією заходу. Офіційна нагорода кінофестивалю отримала назву «Залізний Миколайчук». За словами генерального продюсера Олексія Гладушевського, назва народилась у розмові з програмним директором Алексом Малишенком. Дизайн нагороди натхненний роллю кіномитця Івана Миколайчука у легендарній українській картині «Пропала грамота» режисера Бориса Івченка 1972 року. Створили нагороди майстри Дмитро Шиянов та Євген Сопко з Hisoshi Art Studio.

Лавреатів обрали глядачі шляхом голосування. Підрахунок голосів здійснило бухгалтерське агентство «Асистент». Фахівці підрахували кількість голосів із кожного перегляду, і надали результати у відсотковому співвідношенні.

У міжнародному конкурсі змагалось 8 ігрових стрічок з України, Румунії, Польщі, Ізраїлю, Італії, Франції тощо.

Отже, переможцем першого в історії кінофестивалю міжнародного конкурсу став фільм «Хто ти, Філіпе?» (Filip) режисера Міхала Квечинського (Польща, 2022). Саме цю стрічку глядачі та глядачки визначили як найкращу. Тож «Залізний Миколайчук» та грошова винагорода у розмірі $1000 вирушить до Польщі. 

Стрічка торкається теми Голокосту та рефлексує над однією з найбільших трагедій в історії людства у незвичний спосіб. Головний герой Філіп працює офіціантом у ресторані вишуканого готелю у Франкфурті-на-Майні. Насправді він є втікачем із Варшавського гетто, на його очах нацисти застрелили його кохану. А в центрі ворожої Німеччини польський єврей вдало видає з себе француза, щоби підступно мститися нацистам у власний спосіб.

Спеціальну відзнаку та статуетку «Залізний Миколайчук» отримала стрічка, що за підсумками глядацького голосування опинилась на другому місці. Це фільм «Мій сусід Адольф» (Ізраїль, Польща, Колумбія, 2022). Нагороду отримав особисто режисер фільму Леон Прудовський, який приїхав до Чернівців представити фільм та поспілкуватись із глядачами. Режисер зізнався, що це перша нагорода для фільму. І отримати її в Україні особисто для нього надзвичайно важливо.

Переможцем Національного конкурсу, в якому змагались українські або копродукційні короткометражні стрічки, став документальний фільм «Чорнобиль 22» (Україна, 2023). «Залізного Миколайчука» та грошовий приз у 500 доларів отримав режисер Олексій Радинський, який відзначив, що йому особливо приємно отримати визнання від глядачів.

Єдина нагорода, яку вручали не глядачі та глядачки — Грант від Південно-Шведської Кінокомісії. Його шведські партнери фестивалю надали для учасника чи учасниці національного конкурсу отримала команда ігрового фільму «Річниця» режисерки Анни Гончарової (Україна, 2022).

Грант покриває дводенну поїздку в Південну Швецію з можливістю познайомитися з регіональною кіноіндустрією та знайти потенційних партнерів для виробництва майбутнього фільму.

Церемонії передував благодійний аукціон, який провів Український мистецький фонд. Серед лотів були плитоноска, яку підписали 19 гостей минулорічного фестивалю, а виготовив кіноактор Дмитро Сова, прапор України, підписаний цьогорічними учасниками та фестивальний мерч із підписами зіркових учасників. Було зібрано 65 тисяч гривень на потреби ЗСУ. Загалом ж, протягом усього фестивалю сума зборів склала 172 510 гривень.

Всі кошти від аукціону будуть направлені на дрон для підрозділу кіноактора Руслана Коваля, який боронить нашу державу від початку повномасштабного вторгнення. 

Фестиваль Миколайчук OPEN відбувся з 15 до 20 червня за підтримки Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради та Буковинської кінокомісії.

Спонсори: Клуб підприємців Буковини, компанія Grico, MTA.UA, ТЗОВ РОМА, «Ната Люкс», «Громада Хаб», Nikonova, The Cult Ceramic, стоматологія Radent, «Чернівціжитлобуд», ПП «ЮГРО», Західний судинний центр.


Партнери: Український мистецький фонд, готель Grand Royal, Готель «Преміум», «Бартка», Ciabatta Bakery, «Сито», «Панська гуральня», корчма «У Вакули», «Не хустка», магазин «Камертон», «Два відра», «Екватор», Державне агентство з питань кіно, Divergent Agency, кіностудія імені Довженка, кінофестиваль «Молодість», кінофестиваль SUNNY BUNNY, Docudays UA, Rise and Shine, B&H, MEGOGO, Італійський інститут культури у Києві, Arthouse Traffic, Film.UA Disctribution.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати