Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Гопак для європейців

Ентузіасти із Рівненщини представили давні козацькі традиції у Литві, Латвії та Швеції
24 квітня, 17:39
ФОТО ПЕТРА ВЕЛІНЦЯ

Майстер бойового гопака Петро Велінець разом зі своїми учнями нещодавно повернувся із мандрівки країнами Балтики. Там вони виступали із традиційним козацьким танцем, босоніж ходили по битому склу, лягали на цвяхи та демонстрували інші практики, якими володіли характерники. Це «турне» матиме продовження — невдовзі Петро Велінець навчатиме бойовому гопаку представників української діаспори.

— Ми побували на міжнародному фестивалі «Дні української культури на Балтійському морі». Його учасниками стали наші земляки, що нині живуть в Естонії, Фінляндії, Швеції, Литві та Латвії. Також були гості з Куби, Південно-Африканської Республіки. Під час виступів вони танцювали, співали. А українське традиційне бойове мистецтво демонстрували лише ми, — розповів віце-президент міжнародної федерації бойового гопака Петро ВЕЛІНЕЦЬ. — Наш виступ розпочинався із гри на бандурі та на гітарі — так ми налаштовували публіку. А вже потім були двобої, робота зі зброєю (серпи, палиці й шаблі), езотеричні практики. Маю на увазі ходити по битому склу, лягати на цвяхи, розбивати рукою цеглину...

Щоб оволодіти такою майстерністю, необхідно у житті дотримуватися певних правил. Ці виступи у європейців викликали подив і захоплення. Петро Велінець також танцював звичайний гопак без бойових елементів. Проте цього ніхто із присутніх повторити так і не зміг — дуже складно.

— Під час цієї мандрівки я познайомився із представником литовського козацтва. Він родом із Закарпаття, однак уже доволі давно живе за кордоном. І, до речі, в нього було чого повчитися, — ділиться враженнями Петро Велінець. — Він, зокрема, показав, як вправлятися із гострим ножем, щоб він не різав тіло. Взагалі до зброї має бути особливе ставлення. Так, до леза ножа може торкатися тільки його власник.

Експериментувати зі своїм тілом непідготовленим людям майстер бойового гопака не радить. А вправи характерників можна практикувати, тільки володіючи певною філософією. Одначе цього можна навчитися. «Ми поїхали не цей фестиваль, бо хотілася налагодити міжнародні відносини, — підсумував Петро Велінець. — Уже у червні у Вільнюсі плануємо організувати таборування для представників української діаспори. Для них і проводитимемо майстер-класи із бойового гопака».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати