Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Графіка легендарного Глущенка

Із 6 по 18 квітня в Київському національному музеї російського мистецтва відбудеться виставка колекції графіки 1930—1970-х рр. видатного українського художника
05 квітня, 00:00
ФОТО НАДАНЕ ОРГАНІЗАТОРАМИ ВИСТАВКИ

Організатором виставки є аукціонний дім «Золотий Перетин».

Унікальність колекції полягає в тому, що вперше на одному майданчику буде представлено понад тридцять графічних робіт найрідкіснішого періоду в творчості художника: 1930-х років — часу творчих мандрівок М. Глущенка Європою (Франція, Іспанія, Німеччина, Італія та ін.).

Також глядачі зможуть ознайомитися з ілюстраціями до оповідання М. Коцюбинського «Фата Моргана», про які сам художник згадував так: «Для Держвидаву ілюстрував «Фата Моргану» Коцюбинського / деякі ілюстрації збереглися /,.. сумно, що велика робота, виконана із захопленням і пошуками,.. загинула. Зараз, після стількох років я дивлюся на зроблене чужими очима. Такого я вже не зроблю»...

Як розповіли «Дню» організатори виставки, окрім ранніх творів Глущенка, на виставці представлено блок із понад 35 творів, що належать до одного з найяскравіших періодів майстра, — 1970-х років, коли геній художника розкрився на повну силу.

Родзинкою майбутньої виставки стане акварель «Букет квітів» — остання робота маляра, написана за кілька днів до його смерті.

Спеціально для виставки надруковано повний каталог творів із статтями й коментарями відомих мистецтвознавців.

 

 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати