«Гринджоли» в новому форматі

У понеділок українські учасники Міжнародного естрадного форуму представлять оргкомітету конкурсу перероблений (на вимогу формату «Євробачення») варіант пісні «Разом нас багато».
Текст буде комбінованим: англійською і українською мовами. За словами менеджера групи «Гринджоли» Оксани Павлик, оновлені аранжування музиканти зробили самостійно. Самі придумали й нові слова куплетів, залишивши лише приспів «Разом нас багато — нас не подолати». Перекласти текст їм допомагали професійні лінгвісти. За правилами «Євробачення», пісня не повинна мати політичний текст, тому хіт помаранчевої революції зазнав істотних змін. Швидше за все він називатиметься «Піснею свободи». Нині робиться її остаточний аудіозапис. Як тільки визначаться з остаточним варіантом — знімуть на неї кліп. Концептуально вирішено: як має виглядати відеоряд пісні. У ньому будуть використані документальні кадри помаранчевої революції.
На початку квітня група «Гринджоли» вирушить у промотур країнами Європи. «Слухачі пересвідчаться, що ми група не однієї пісні, — говорять музиканти. — У нас готова велика концертна програма, в основу якої покладено пісні з нового альбому. Ми налаштовані на перемогу на «Євробаченні»...
За словами «гринджолівців», «вживу вони співали цей хіт на Майдані всього тричі, а запис лунав щодня всі дні революції по кілька разів на день». Нині «гринджолівський» хіт увійшов до збірки пісень «Дух не вмирає, дух не згаса», очолює хіт-паради Польщі та Німеччини.
Лідер групи «Гринджоли» Роман Калин розшифрував своє прізвище як «калина», але без букви «а». Йому 36 років. За освітою інженер-механік. Закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу. Працює на місцевому телебаченні в Івано-Франківську, веде передачі «Третя студія» і «Термінал».
— Музикою займаюся паралельно, — розповідає Роман Калин. — Закінчив музичну школу по класу баяна. З дитинства активно займався у самодіяльності. У школі захопився роком. Організував групу«Захід». У армії грав у духовому оркестрі, освоїв гру на трубі та гітарі...
А мій колега Роман Костюк працює звукорежисером на радіостанції «Західний Полюс». Ми познайомилися з ним у 1992 році. Роман тоді проходив військову підготовку в Івано-Франківську. Одного разу на концерті в Палаці офіцерів я почув, як він класно грає на гітарі, і незабаром у нас з'явилася ідея виступати разом. Ми організували групу «Немамарлі». Сама назва говорить, що ми виконували веселе реггі, додаючи до своїх композицій мелодії української автентики. Поступово ми захопилися більш «важкою» і серйозною музикою — роком. А в 1997 році народилася група «Гринджоли». Ми брали участь у різних фестивалях, маємо і нагороди (на фестивалі «Майбутнє України», «Мелодія», «Перлини сезону»). Але не секрет, що музикантам, які не живуть у столиці, важко займатися активною гастрольною діяльністю, тому ми з Романом Костюком «перекваліфікувалися» на звукорежисерів. Можу не лукавлячи сказати, що наша студія «Рома Рекорд» — одна з кращих у Прикарпатті. У нас робили записи практично всі співаки і групи нашого регіону.
У лютому до нашого дуету приєднався новий учасник Андрій Пісецький (професійний музикант: клавішник і саксофоніст).