Картини-ілюзії Олега Шупляка
У київському планетарії відкрито виставку Олега Шупляка «Двовзори». Цей український митець із Тернопільщини створює картини з подвійним змістом: художні пейзажі приховують в собі замасковані зображення таких видатних людей, як Шевченко, Франко, Гоголь та інші. Особлива тематика в творчості Олега Шупляка — зображення Кобзаря. Саме роботи з цієї серії прикрашали сцену на майдані Незалежності під час Революції Гідності. Нагадаємо також, що 2013 року художник став переможцем Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращий ескіз логотипу з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
«Це схоже на грозу — спершу збираються хмари, а потім, як удар блискавки, приходить ідея, — так говорить про створення своїх робіт Олег Шупляк. — Для мене принципово важливо, щоб елементи картини були пов’язані логічно. Якщо це портрет відомого письменника, то паралельний сюжет повинен бути з персонажів його творів. Якщо художник — із характерних фрагментів його картин. Наприклад, у серії «Великі художники» я намагався максимально наблизитися до манери й стилю того чи іншого автора». За освітою Олег Шупляк — архітектор, нагадує nday.te.ua. Кілька разів він намагався вступити на художнє відділення, але його не прийняли, тож обрав тодішній Львівський політехнічний інститут. У вільний час вирушав у місто й писав етюди. Сьогодні ж переконаний, що саме завдяки архітектурі, коли вчився бачити речі в різних площинах, розвинув у собі оте «подвійне мислення».
Живописців, які працюють у такому стилі, можна полічити на пальцях руки. Тож не дивно, що картини-ілюзії бережанського художника хочуть бачити у багатьох країнах світу. Нині роботи українського майстра знаходяться у колекціях Національного музею Тараса Шевченка у Києві, Міжнародного фонду «Культурное достояние» (Санкт-Петербург), а також у приватних колекціях багатьох країн світу, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.