Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Хіт Ігоря поклада «Кохана» став символом азербайджано-української дружби

07 грудня, 14:30

У Трускавці назвали лауреатів V Міжнародного конкурсу вокалістів азербайджано-української дружби.

Чотири роки поспіль, з 2018 року, - у Трускавці проводився конкурс пам'яті Мусліма Магомаєва. Через війну, конкурс зазнав свідомого та логічного ребрендингу й отримав нову назву. Проте його мета - відкрити вокалістів, які однаково вправно співають оперу та естраду та базові вимоги до конкурсантів не змінилися: у двох відбіркових турах виконуються академічний (оперний) репертуар для власного голосу і українська естрадна пісня, яку співають українські та азербайджанські співаки. Цього року таким обов'язковим конкурсним твором став хіт Ігоря Поклада «Кохана».

Фото надане автором

До участі у конкурсі були допущені професійні співаки та співачки віком від 18 до 40 років, що мають спеціальну музичну освіту, студенти музичних вишів та коледжів. Усі учасники пройшли попередній сліпий відбір за аудіо. На фінальний відбір у Трускавець були запрошені 10 виконавців, що набрали найбільшу кількість балів на сліпому відборі. Усі витрати виконавця, окрім дороги, взяв на себе оргкомітет. Вступні внески також відсутні.

Лауреатами стали: Роман Маркович - 1 премія,  Альбіна Голенач та Тарас Король - 2 премія,  В’ячеслав Березняков – 3 премія. Дипломантом конкурсу став Даніїл Клягін, який також отримав спеціальний приз за краще виконання української естрадної пісні «Кохана».

Фото надане автором

За роки існування конкурсу, у ньому взяли участь співаки з Австрії, Британії, США, Казахстану, Литви, Азербайджану та Китаю. Це важливо, адже Трускавець - туристична столиця і проведення там резонансної культурної події, - привертає увагу до міста і до України, зокрема.   

Саме з цих практичних міркувань, цьогоріч конкурс відвідала делегація  Польщі. Рада азербайджанців Польщі/Wsp?lnota Azerbejd?a?ska w Polsce на чолі з її головою Фарідом Джафарли відвідали усі заходи конкурсу, провели робочі зустрічі у Трускавці із налагодження туристичного потоку відпочиваючих  із Азербайджану до Трускавця через Варшаву і переконалися, що це  затишне містечко, навіть під час війни - є зоною відносної безпеки.

Із самого початку рашистської агресії, коли міста України приймали на себе удари ракет та артилерії, - курортний Трускавець тримав удар й розміщував, лікував та реабілітував українців, які тікали від війни.

Волонтерили усі: трускавчани та гості міста. Великий внесок зробила і численна азербайджанська громада: об'єднаний конгрес азербайджанців у Львівській області (голова Тимур Мамедов) та Азербайджанський культурний центр (Гурбан Аббасов та Наталія Кудряшова) з перших днів возили гуманітарну допомогу до Трускавця, Києва, Білогородки, Харкова, Українки та інших міст, які приймали переселенців. Ельміра Ахундова, Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні, - відправила із Азербайджану в Україну декілька літаків із гуманітарними вантажами. Компанія «Сокар» забезпечує пальним фронт і тил, а також відновлює за власний рахунок школи на деокупованих територіях.

Все тому, що азербайджанцям війна болить так само, як і нам. Тому, що горе спільне. Роками окуповані території: у нас – Схід і Крим, в азербайджанців - Карабах. І причина цього у нас теж спільна. Сьогодні пропагандисти розповсюджують наративи про те, що Азербайджан - країна агресор, але Азербайджан, так само як і Україна не нападає на чужі території. Азербайджанці, як і українці б'ються за власні землі. Всі ці меседжі звучали під час проведення конкурсу, адже ця гуманітарна, культурна підтримка, - не менш важлива, ніж економічна чи військова допомога. А з гарною піснею ворога перемогти легше.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати