Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

01 червня, 00:00

Американські джазові імпровізації від Білла Еванса

З 6 по 12 червня в п’яти українських містах: Києві, Ялті, Севастополі, Сімферополі та Одесі відбудуться концерти американського джазового колективу Bill Evans Soulgrass. Гастролі пройдуть за підтримки посольства США в Україні в рамках проекту American Music Series, що стартував минулого року. Організатором багатьох концертів цього проекту виступає продюсерський центр Jazz in Kiev. «Білл Еванс — американський саксофоніст, який встиг за свою 30-річну кар’єру проявити себе в різних стилях: від джазу до хіп-хопу, від ф’южн до блюграсс (це традиційна американська музика, різновид музики кантрі) — роповідає ведучий програм Олексій Коган. — В кінці 2004-го Білл Еванс створив найбільш значний на сьогоднішній день в його музичній кар’єрі проект Soulgrass. Однойменний альбом був записаний за участі таких зірок, як виконавець на банджо Бела Флек, басисти Віктор Вутен і Марк Іген, барабанщик Вінні Колаюта, клавішник Дейв Кікоскі, гітарист Джон Скофілд. Диск отримав номінацію на премію «Греммі» (це друга номінація на нагороду американської Академії звукозапису в кар’єрі саксофоніста). На початку 2008 р. проект Soulgrass випустив свій другий альбом Other Side Of Something. Оригінальна музика Білла Еванса — це органічне поєднання різних музичних мов. Те, що Білл Еванс робить разом зі своїми партнерами, лише приблизно можна назвати джазом. У його музиці присутні елементи не тільки джазової імпровізації, але й кантрі, блюзу, року та фанку. «Мене часто запитують, яку музику ми граємо. Я не знаю. Швидше за все, це музика в стилі feel good», — говорить про власний проект саксофоніст Білл Еванс. У складі проекту Bill Evans Soulgrass в Україну приїдуть гітарист Мітч Стайн, один з найкращих сучасних джазових виконавців на банджо Раян Кевено, бас-гітарист Браян Кіллін і співаючий барабанщик Джош Діон. Музиканти представлять нову програму. Перший концерт українського туру відбудеться у Київському будинку художника, повідомляє Юрій РУДНЄВ.

Прикарпатські пам’ятники отримають паспорти

Два мільйони гривень потрібно на паспортизацію пам’яток архітектури Прикарпаття. Обласна влада хоче паспортизувати 500 пам’яток містобудування та архітектури до 2016 року з метою удосконалити ведення їхнього обліку та забезпечення державної реєстрації. На думку чиновників, це дасть більше даних про об’єкти, інформує «Вежа FM». Нинішні паспорти пам’яток введені ще 1972 року, вони мають ряд недоліків. Зокрема, відсутні відомості про сучасний стан об’єктів, недостатні наукові характеристики та інші. Нагадаємо, нині на Прикарпатті під охороною держави перебуває майже півтори тисячі пам’яток містобудування та архітектури, з них 133 — національного та понад 1000 — місцевого значення.

Iз Великої Британії з любов’ю

Із 3 до 19 червня у Київському музеї російського мистецтва пройде виставка живопису батька і сина Чуйкових. На ній презентовано близько 80-ти творів українських художників Євгена (1924—2000) та Валерія (нар. 1949 р.) Чуйкових. Це переважно натюрморти та пейзажі Чуйкова-батька, створені у 1960—1970-х роках, із колекції родини художника. Як розповіли «Дню» організатори, за останні двадцять років це перша виставка майстра українського пейзажу в Україні. Творчість Валерія Чуйкова представлено низкою творів, мало відомих українському глядачу, створених у 2000-ні роки. Євген Васильович Чуйков (1924—2000) — народний художник України, один з ведучих пейзажистів України. Народився в Нижньому Реуті Курської області. Навчався в студії І. Федяніна, згодом працював із Г. Колосовським. На творчість митця значно вплинули майстри володимирської школи, а саме Кім Брітов, Володимир Юкін та інші. Після смерті художника у Великій Британії було організовано велику ретроспективну виставку. Згодом більшу частину творчого доробку Євгена Чуйкова придбала галерея Gallery Russia та музей Springville museum of Art (США). Валерій Євгенович Чуйков (нар. 1949 р.) — живописець, син Євгена Чуйкова. Закінчив Київський державний художній інститут, викладачі Т. Яблонська і В. Чеканюк. Із 1990 р. живе та працює у Великій Британії. Серед своїх творів сам художник виділяє декілька найважливіших, таких як триптих «Трагедія Чилі», «Че», триптих «Святий князь Володимир», «Джерело» та ін., повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

Музика звучить у парку

Стартував ХІV Міжнародний фестиваль «Київські літні музичні вечори». У вихідні дні (суботу та неділю) у Центральному парку біля Маріїнського палацу проводять концерти академічної, популярної та джазової музики, які обожнюють кияни-меломани. На Літній естраді виступають солісти, ансамблі та творчі колективи, відомі не лише в нашій країні, а й за кордоном. Форум відкрив парад духових оркестрів. Виступили: Зразково-показовий оркестр Збройних Сил України, Національний духовий оркестр України, Духовий оркестр Київського інституту музики ім. Р. Глієра та Київський муніципальний духовий оркестр. Програма «Вечорів» розмаїта. Зокрема, зацікавлять публіку концерти Асоціації академічних музичних конкурсів (Україна), Національного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка. Уже стали традицією відкриті державні іспити випускників Київського інституту музики ім. Р. Глієра, які відбуваються просто неба на Літній естраді. Студенти складатимуть іспити на отримання кваліфікації «Диригент оркестру» відділу духових та ударних інструментів коледжу. Концерти джазової музики — відкриті державні іспити на отримання кваліфікацій «Артист ансамблю» та «Диригент оркестру» — відбудуться в рамках «Джазових вечорів пам’яті Володимира Симоненка». До того ж, заплановано майстер-класи Міжнародної «Літньої музичної академії» на базі Київського інституту музики ім. Р. Глієра, повідомляє Лідія НОВОХАТЬКО.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати