Коротко / Культура
«Євробачення-2013» відбудеться у шведському місті Мальме
Пісенний конкурс «Євробачення-2013» триватиме 14 — 18 травня в південному шведському місті Мальме. У заході візьмуть участь артисти із близько 40 країн, передає ІТАР-ТАРС із посиланням на виконавчого продюсера конкурсу Мартіна Естердаля. За його словами, вибір цього міста зумовлений хорошою інфраструктурою. «Крім того, тут раніше неодноразово відбувалися пісенні фестивалі», — зауважив він. Нагадаємо, поточного року перемогу на «Євробаченні» здобула співачка Лорін зі шлягером «Ейфорія». За право проведення музичного огляду наступного року боролися три міста країни — Стокгольм, Гетеборг і Мальме.
Вийшла друком книжка-фоторозповідь про історичні зв’язки міст України та Європи
Свій 62-й творчий доробок представив відомий житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький. Поштовхом до створення книжки-фоторозповіді «Європейський Житомир і міста навколо нього» стало звернення Житомирської міської ради у період підготовки до Євро-2012 — мовляв, потрібна довідка з переліком об’єктів, що можуть бути цікавими для європейців. Георгій Мокрицький виділив спочатку трохи більше 70-ти об’єктів, а потім ще додавав та додавав, і таким чином за два місяці підготував цілу книжку з яскравими та ексклюзивними фотоілюстраціями. Краєзнавець зізнається, що зробив для себе багато відкриттів, головне з яких полягає в тому, що у XIX столітті місто було більш європейським, ніж сьогодні. «Тоді Житомир — це розвинене губернське місто з трамваями, електрикою, бібліотеками, телеграфом, телефоном, а його жителі — високоосвічені інтелігентні люди. До речі, їх налічувалося орієнтовно 100 тисяч. Цікаво, що в той час киян було всього 40 тисяч», — розповідає Георгій Мокрицький. Він висловив думку, що основні здобутки міста були втрачені в радянські часи, коли однаково жорстоко знищували сформовану роками культуру і людей, яких звали цвітом нації. На другій сторінці обкладинки зображено прапори держав, із якими історія поєднала Житомир, на третій — назви згаданих держав подаються їхніми державними мовами, а біля кожної пам’ятки, про яку в книжці йдеться українською, російською й англійською мовами, також розміщено маленький прапорець, що вказує на зв’язок того чи іншого об’єкта з певною країною. Повідомила Юлія ГУЗ, Житомир.
В Ужгороді — новий міні-пам’ятник. Тепер — бравому вояці Йозефу Швейку
Скульптурка присвячена міжвоєнному Ужгороду. Вона заввишки усього 25 сантиметрів, її автор — скульптур Михайло Колодко. Цікаво, що встановили фігурку Швейка на перилах Київської набережної, що пробиті кулями воєнних часів. Відкрили монумент із нагоди відзначення Українсько-Чеського побратимства між Ужгородом та Їглавою (край Височина). До слова, на відкриття скульптурки приїхав і онук письменника, автора книжки про Швейка Ярослава Гашека — Ріхард Гашек. Пам’ятник герою книжки Ярослава Гашека став уже четвертою міні-скульптуркою в Ужгороді, повідомляє Вікторія САБО, Ужгород.
У Авіньйоні розпочався найбільший у світі театральний фестиваль
Середньовічне французьке місто Авіньйон у шістдесят шосте стає європейською театральною столицею, де протягом трьох тижнів більше п’ятисот театральних колективів з усіх куточків планети в режимі нон-стоп показуватимуть вистави, передає ІТАР-ТАРС. Як повідомили організатори, цього разу в офіційній програмі представлено 35 постановок, більшість з яких були задумані спеціально для авіньонського театрального свята. Цього року виступить як художній директор фестивалю режисер лондонського театру Complicite Саймон Мак-Берні, лауреат престижної премії імені Лоуренса Олів’є. У Лондоні він поставив, зокрема, оперу Олександра Раскатова «Собаче серце», створену за однойменним твором Михайла Булгакова. За його концепцією також було створено «Шум часу», що здобув широку популярність на четвертому міжнародному фестивалі імені Чехова. За звичаєм, через кілька днів після початку офіційної частини фестивалю в Авіньйоні відкриється програма Off, яка не має загального художнього керівництва. У ній можуть взяти участь усі охочі. Очікується, що цього року вистави відвідають близько ста п’ятдесяти тисяч осіб, значну частину яких становитимуть туристи з різних країн.
Випуск газети №:
№117, (2012)Рубрика
Культура