Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / КУЛЬТУРА

20 січня, 00:00

Кращі фільми минулого року

Авторитетний британський журнал про кіно Sight & Sound опублікував рейтинг кращих фільмів 2009 року. Перше місце зайняв «Пророк» Жака Одіара, лауреат гран-прі Каннського фестивалю. Друге і третє місця порівну розділили воєнна драма «Повелитель бурі» Кетрін Бігелоу і «35 чарок рому» Клер Дені, пише OpenSpace.ru. На четвертій позиції розмістилася «Біла стрічка» Міхаеля Ханеке, володаря «Золотої пальмової гілки» на фестивалі в Каннах. Замикає першу п’ятірку стрічка «Впусти мене«Томаса Альфредсона. Шосте й сьоме місця зайняли мультфільм «Вгору» Піта Доктера та «Біла матерія» Клер Дені, що набрали однакову кількість балів. Восьме-дев’яте місця зайняли «Яскрава зірка» Джейн Кемпіон і «Антихрист» Ларса фон Трієра. Замикають топ-10 кращих фільмів 2009 року «Безславні виродки» Квентіна Тарантіно. Перелік Sight & Sound було створено на підставі опитування кінознавців і критиків із різних країн світу, однак американські критики найкращим фільмом 2009 року вважають драму «Повелитель бурі» Кетрін Бігелоу — фільм отримав головну винагороду Національної спілки кінокритиків США; найкращим фільмом року його визнали також нью-йоркська і лос-анджелеська асоціації кінокритиків.

У ритмі сальси

23 січня в галереї мистецтв «Лавра» гурт «Dislocados» організовує грандіозний концерт за участю міжнародної зірки сальси Джіммі Боша. Цей виступ присвячений першому запису альбому сальси в Україні, який уже отримав схвальні відгуки від слухачів і музикантів США, Англії, Канади, Франції, Швеції, Пуерто Ріко і інших країн. Музична презентація включатиме найцікавіші композиції з альбому «La Salida» і найкращі сольні хіти легенди сальсу Джіммі Боша, які буде виконано разом із гуртом «Dislocados». У київському концерті візьмуть участь представники кращих шкіл танцю і українські музиканти. Нагадаємо, «Сальса» перекладається як «соус», у якому багато екзотичних інгредієнтів. Цей термін, згідно з історією, запровадив кубинський перкусіоніст на ім’я Чано Позо в 20-х роках. Сальса — це й конкретний стиль, який розвинувся в ХХ столітті кубинськими і пуерторіканськими іммігрантами в Нью-Йорку, і його стилістичні похідні, такі, як сальса-романтика. Коріння Сальси походить із Куби, потім воно було щеплене пуерторіканськими і латиноамериканськими стилями, змішалися з поп-музикою, джазом, роком і навіть R&B. І ось вийшов отакий танцювальний «гібрид», що має велику кількість «сортів», який став популярним у світі в 90-х, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.

«Башта свободи» від Спілберга

Володар премії «Оскар» Стівен Спілберг взявся за документальне кіно — всесвітньо відомий режисер зніме фільм про відновлення Всесвітнього торгівельного центру в Нью-Йорку, знищеного в ході теракту 11 вересня 2001 року, передає Бі-Бі-Сі. Шестисерійний фільм «Відновлення Граунд Зіро» не лише покаже процес будівництва нового хмарочоса, але й нагадає про всі жертви теракту, число яких досягло 3000 осіб. За словами мера Нью-Йорка Майкла Блумберга, фільм розповість «захоплюючу історію спогаду і оновлення». І саме роль Спілберга як виконавчого продюсера «допоможе цій історії ожити для всіх людей на Землі, для багатьох поколінь». Як обіцяють автори «Відновлення Граунд Зіро», аби показати конструкцію нового Всесвітнього торгівельного центру, буде використано найсучасніші прийоми, у тому числі технології 3-D, сповільнена зйомка та комп’ютерне моделювання. Lenta.ru нагадує, що будівництво нового скляного хмарочоса на місці сумно відомих башт-близнят почалося 2006 року. Передбачається, що 2013 року так звана «Башта свободи» досягне 541 м у висоту й стане найвищою спорудою в США. ВТЦ стане й своєрідним меморіалом пам’яті жертв терористів, так що в хмарочосі, окрім офісів, буде відкрито Музей 11 вересня.

Поет і... піцерія

На Черкащині відзначили 75-річчя від дня народження відомого українського письменника Василя Симоненка. Зокрема, на будинку, де знаходиться редакція газети «Черкаський край», відкрили меморіальну дошку. Тут свого часу працював Симоненко (тоді видання називалося «Черкаська правда»). Поруч знаходиться «свіжоспечена» піцерія «Боттічеллі», хоч подібне розміщення й заборонене українським законодавством. У підвалі будинку власники піцерії вже будують зал для дискотеки. Але ця тема є своєрідним табу для місцевої преси, адже подейкують, що йдеться про сімейний бізнес чиновників високого рангу. Щодо меморіальної дошки, то її виготовив скульптор Владислав Демйон. Біля портрету поета зазначено, що він є лауреатом Шевченківської премії. До речі, у 1964 році вийшла збірка Симоненка «Земне тяжіння», яка була висунута на Шевченківську премію. Але, як говорила мати поета: «Увечері дали, а за ніч десь ділася — забрали». Лише в 1995 році Василь Симоненко став лауреатом цієї найвищої нагороди нашої держави у галузі культури, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати