Перейти до основного вмісту

Коротко / Культура

07 червня, 00:00

«Один вдома» у виконанні... ведмежат

У Київському академічному театрі ляльок під завершення театрального сезону запропонували нову виставу для найменших глядачів. Як відомо, такі постановки є неабиякою відповідальністю для режисера й акторів, адже саме від першого глядацького досвіду залежить, чи залишиться театр у майбутньому дитини, ставши стимулом для думки та джерелом емоцій і почуттів. Отже, «Веселих ведмежат» за М. Полівановою у постановці Юрія Сікало чекали з цікавістю та хвилюванням. Для дорослих же, обізнаних із дитячим репертуаром інших театрів ляльок в українському театральному просторі, додаткову цікавість викликав той факт, що «Ведмежата» — річ досить відома та «розкручена», тому чергова версія потенційно провокувала порівняння з виставами інших колективів. Історія «Веселих ведмежат» нагадує історію героя з відомої голлівудської кінострічки «Один вдома» з М. Калкіним у головній ролі. Тільки маленьких ведмежат (у ролях — Юрій Гебчиков та Ганна Задерей) не забули, а залишили дідусь і бабуся (Юрій Фарафонов та Лариса Чубинська) самих удома, поїхавши на ярмарок по подарунки для улюблених онуків. Ось тут і почалася їх історія. Топочка тонула в озері, ледве не застудилася, малята в пошуках меду стали жертвами бджіл, їх згубили дідусь і бабуся... Проте увага дітлахів один до одного стала рятівною силою. Вистава має повчальне начало: спостерігаючи за ведмежатами, маленький глядач може засвоїти рахунок, дізнатися про те, з яких усталених процедур потрібно починати ранок, у яких ситуаціях слід бути обережним. «Веселі ведмежата» виховують, адже основний смисловий стрижень цієї історії — дружба, взаємодопомога, повага до старших. Вистава оригінальна і водночас доступна для дітей від 3-х років (тобто чітко позиціонована) художньо (художник — Микола Данько). Майже справжній басейн із рибами, іграшкові й разом із тим небезпечні бджоли, милі й досить реалістичні ведмежата і їх дідусь із бабусею захоплюють маленьких глядачів. А ще — у виставі панує атмосфера добра та позитивного ставлення до життя, що так важливо отримати під час перших кроків до мистецтва театру, повідомляє Олена ВАРВАРИЧ.

Кастинг акторів завершив Аллен

Вуді Аллен оголосив список акторів, які знімуться в його наступному фільмі, повідомляє Reuters. У стрічці будуть задіяні Кейт Бланшетт, Алік Болдуїн, Пітер Сарсгаард, Луїс С.К., Майкл Емерсон і Салі Хокінс. Раніше повідомляли, що Аллен також зацікавлений у співпраці з Бредлі Купером. Проте тепер ім’я актора у зв’язку з новим проектом режисера не згадується. Вочевидь, Купер не зміг узгодити свій робочий графік з Алленом. Інформації про те, як називатиметься стрічка і про що в ній ітиметься, поки що немає. Однак вже відомо, що зйомки фільму відбуватимуться влітку в Нью-Йорку і Сан-Франциско. Останньою на сьогодні роботою Аллена є стрічка «Римські пригоди». У стрічці знялися Пенелопа Крус, Джуді Девіс, Джесі Айзенберг, Грета Гервіг, Елен Пейдж, Елісон Пілл, Орнелла Муті, Алік Болдуін і Роберто Беніньї. Окрім того, одного з персонажів фільму зіграв сам Аллен. У російський прокат стрічка «Римські пригоди» вийде на початку липня.

Одеські «Німі ночі»

З 15—17 червня в Одесі триватиме ІІІ Міжнародний фестиваль німого кіно і сучасної музики «Німі ночі-2012». У програмі буде представлено п’ять класичних німих фільмів з живим музичним супроводом у виконанні колективів з України, Великобританії, Італії, Польщі та Німеччини. Усі саундтреки спеціально написано для фільмів фестивалю самими виконавцями. Форум продовжить започатковану торік традицію демонстрації відреставрованих німих фільмів. Відреставровані версії двох із них — заборонені колись українські стрічки «Мірабо» (1929) і «Шкурник» (1929) — отримають у рамках «Німих ночей» світові прем’єри, повідомили організатори фестивалю. Форум складається із сетів — подвійних музичних кіноперформансів, у рамках яких демонструються по два німих фільми. Кожен сет присвячений видатним кіноакторам: Наталії Лисенко, Барбарі Кент, Івану Садовському. На закриття фесту відбудеться концерт німецької співачки й акторки Мар’яни Садовської з програмою відновленого міського фольклору Odessa Underground, до якої увійшли пісні Аркадія Сєвєрного, Олександра Вертинського, Діни Верні, Харріс Еміллі і Реже Шереш. Покази традиційно відбудуться просто неба на причалі яхт-клубу одеського Морвокзалу (о 21.30). До речі, паралельну програму сучасного європейського експериментального кіно і відеоарту складено голландським куратором Ханною Боон. Вона відбудеться під назвою Experience of Place («Досвід місця»), розпочнеться 13 червня в арт-центрі ім. Олександра Коробчинського і триватиме два дні поспіль: покази здійснюватимуться нон-стопом. До програми увійшло дев’ять коротко- і повнометражних фільмів режисерів із Великої Британії, Нідерландів, України, Грузії та Болгарії. Серед них і фільм Ханни Боон «2012: Земна Одіссея», прем’єра якого відбудеться в рамках програми Experience of Place.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати