Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / КУЛЬТУРА

28 січня, 00:00

Бурлюк-футурист

У Київському музеї російського мистецтва проходить виставка українського художника, одного з основоположників футуризму — Давида Бурлюка. На ній експонується живопис із приватних колекцій. Виставка проходить під назвою «Давид Бурлюк. Український батько російського футуризму». Нагадаємо, Давид Бурлюк — поет, художник, один з основоположників футуризму, теоретик і пропагандист нового мистецтва. Народився 1882 року на хуторі Семиротівка (Сумська область). Навчався в Казанській художній школі, Одеському художньому училищі, художніх студіях Мюнхена (А. Ашбе) й Парижа, Московському училищі живопису, скульптури та архітектури. Пройшовши періоди захоплення імпресіонізмом, неопримітивізмом та іншими модерними художніми течіями, Бурлюк став ідеологом російського футуризму — як у живописі, так і в літературі. 1920 року Бурлюк емігрував до Японії. Він дуже вплинув на сучасний японський живопис, і історики мистецтва вважають його родоначальником японського футуризму. 1922 року Бурлюк поїхав до США. Сам Бурлюк величав себе «батьком російського футуризму» й «американським Ван Гогом», а відомий американський мистецтвознавець Барр порівняв його роль у світовому мистецтві з роллю Поля Гогена. Помер український художник 1967 року в Нью-Йорку. 2007 року картина «В церкві» Давида Бурлюка була продана на лондонському аукціоні Sotheby’s за рекордну для українського мистецтва суму — $650 000.

Трійка джаз-ударників

Британський журнал Rhytm Magazine опитав своїх читачів і склав список найвпливовіших барабанщиків усіх часів, повідомляє MusicRardar. Топ-лист очолив джазовий барабанщик Бадді Річ, який співробітничав із такими музикантами, як Френк Синатра, Елла Фіцджеральд, Луї Армстронг та іншими відомими артистами. Кар’єра Річа розпочалася 1937 року. Невдовзі він познайомився з Синатрою і почав грати разом із його музикантами. Однак 1944 року барабанщик заявив виконавцю, що збирається організувати власний колектив, і залишив групу Синатри. Згодом Річ виступав як у складі свого джазового біг-бенду, так і співробітничав з артистами як сесійний музикант. Друге місце топ-листу Rhytm Magazine посів ударник Led Zeppelin Джон Бонем, який трагічно загинув 1980 року. Укладачі енциклопедії «Британніка» назвали Бонема «ідеальним прикладом для всіх барабанщиків, які грають у хард-рок групах». На третій позиції списку опинився американський ударник польського походження Джин Крупа. Його кар’єра розпочалася наприкінці 20-х років, коли він приєднався до ансамблю Thelma Terry and Her Playboys, що став першим американським джазовим колективом із жіночим вокалом.

Мармуровий «боксер»

Археологічна експедиція Ізраїльського управління древностей виявила під час розкопок у Східному Єрусалимі голову мармурової статуетки атлета, швидше за все, «боксера», кулачного бійця. Про рідкісну знахідку, що датується часом імператора Адріана, тобто II віком нашої ери, повідомляє lenta.ru, посилаючись на агентство France Presse. Дослідники пояснюють, що на вид спорту, яким займався атлет, вказують специфічно створені вуха — виступаючі мочки і втиснені раковини, коротка стрижка і коротка борода. Іконографічно голова «боксера» близька до грецьких прототипів, а жовтуватий мармур вказує, що статуетку зробили на Сході. Археологи припускають, що голова використовувалася як гирька для терезів. Агентство France Presse не називає точного місця, де була виявлена знахідка, але згадує ім’я голови експедиції — Дорон Бен-Амі. У листопаді 2008 року група Бен-Амі знайшла римську золоту сережку з перлами та смарагдами в районі автостоянки Гиваті. Там з 2007 року розкопується монументальна будівля ранньовізантійської епохи.

Поет і дві музи

Шотландський актор Джерард Батлер, відомий глядачам за фільмами «300 спартанців» та «Привид опери», зіграє роль Роберта Бернса в біографічній картині, присвяченій знаменитому поету, повідомляє Times Online. Сюжет фільму, сценарій до якого написав Алан Шарп, будуватимуться навколо відносин Бернса з двома жінками — його дружиною Джин Армор і пані на ім’я Агнес Маклехуз, яку поет у своїх листах величав Клариндою. Бюджет картини з робочою назвою «Бернс» не перевищить п’яти мільйонів фунтів, пише lenta.ru. Востаннє біографія поета переносилася на великий екран у 30-х роках минулого століття. Нагадаємо, що цими днями в Шотландії проходять святкування на честь 250-річчя від дня народження поета. Вони розпочалися 24 січня в селі Аллоуей, де 1759 року народився Бернс. Вшановування його стане лейтмотивом «Року повернення додому» (Year of Homecoming) — найбільшого шотландського культурного проекту 2009 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати