Коротко / КУЛЬТУРА
Карпати, пісня й поезія
З 8 по 10 серпня на Княжій Галявині, що на злитті річок Стрий та Опір, біля селища Верхнє Синьовидне Сколівського району Львівської області відбудеться дійство, присвячене авторській пісні та співаній поезії «Бескиди-2008». Метою фестивалю є підтримка обдарованих молодих співців, а також розвиток подорожей у Карпатах, повідомляють «ФДР Вісті з краю». Організатори дійства обіцяють учасникам і гостям фесту масу цікавих пригод і запрошують всіх, хто любить здоровий спосіб життя та зелений туризм, не тільки відвідати історичні місця, а й підкорити гірські вершини. «Бескиди-2008» — фестиваль-конкурс. Всі, хто бажає взяти у ньому участь, повинні заповнити анкету та надіслати до 31 липня заявку на адресу hubilit{рАвлик}gmail.com, щоб ознайомитися з умовами дійства, правилами його проведення, програмою, яка охоплює не лише пісенні конкурси, але й низку театральних вистав та подорожей. 9 серпня відбудеться гала-концерт. Він складатиметься з виступів бардів, зокрема, голови суддівської ради Олександра Смика, Едуарда Драча, Валерія Маренича, а також гуртів «Телері» та «Вій».
Подорож у часі
Свою персональну виставку в галереї «Ірена» відомий карикатурист і віртуозний рисувальник Віктор Кудін назвав «Подорожній альбом». Можливо, вірніше було б сказати — «Старий подорожній альбом», тому що зібрані в експозиції малюнки — результат далекої мандрівки вже не тільки просторової, а й часової, тож до тогочасної гостроти враження і точності його (враження) фіксації (фломастером, ручкою тощо) домішується — тепер — ще і легкий аромат ностальгії. Іншими словами — це ескізи і замальовки, які Віктор Кудін привозив iз подорожей 1970-х років. Тематичні серії визначаються в експозиції неначе самі собою — по містах (Лондон, Таллінн, Венеція), по країнах (Росія, Вірменія, Узбекистан, Естонія, Німеччина, Австрія, Польща, США), по Україні — Крим, Львів, Карпати... Малюнки Віктора Кудіна — надзвичайно лаконічні, але — деталізовані й прорисовані до стадії цілком завершеної, завжди — упізнані, виразні й — в хорошому значенні цього слова — ефектні, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
«Фестиваль нероб»
Так називають фестиваль мистецтв «Курячий бог», який вiдбудеться в Коктебелі на початку серпня, повідомив РІА «Новости» один із його фундаторів, письменник Віктор Єрофеєв. Коктебельський фестиваль мистецтв «Курячий бог», створений творчими силами соліста опери Большого театру Станіслава Сулейманова, піаністки Алли Басаргіної та письменника Віктора Єрофеєва, цього року присвячений пам’яті Сулейманова. Символ фестивалю — «Курячий бог» — відшліфований морем камінь iз природною дірочкою, куди можна протягнути шнурок та носити як талісман. Його навіть дарували в перші роки фестивалю всім учасникам. На відміну від інших фестивалів, «Курячий бог» обходиться без свого майданчика, програми, затверджених учасників, бюджету та навіть не має точних дат. Єдина традиційна розвага, зі слів письменника, — це відвідування музею Максиміліана Волошина та Лисячої бухти з пляжем нудистів та растаманів. «На нашому фестивалі нічого не треба робити, тут немає обов’язкових виступів, немає програми, а є просто прогулянки та об’їдання в татарських ресторанах. Це й привертає увагу, тому всі гості, серед яких є відомі музиканти, актори, художники, самі намагаються щось показати на фестивалі. Це такий закон: якщо ніхто не зобов’язує і не примушує, то хочеться продемонструвати себе з кращого боку: гості співають, танцюють, влаштовують літературні вечори», — відзначив Єрофеєв. Відомо, що в Коктебелі збираються балерини Ілзе Лієпа та Олена Євсєєва, поет Володимир Вишневський, художник Андрій Більжо, солісти Кримської філармонії та солісти Центру оперного співу Галини Вишневської.
Листи кохання
Британське видавництво Macmillan вирішило заповнити прогалину у світовій літературі, виявлену під час показу фільму «Секс у великому місті». Надихнувшись епізодом повнометражної картини, коли героїня Сари Джессіки Паркер читає перед сном своєму майбутньому чоловіку Бігу листи відомих людей до своїх коханих, книговидавці створили збірку «Любовних листів великих людей», пише видання newsru.com, посилаючись на The Independent. Як пояснюють представники видавництва, всі цитати, що прозвучали в стрічці, дійсно існують і належать відомим історичним персонам, однак книги, яку Керрі Бредшоу тримає в руках, ніколи не існувало. Саме це наштовхнуло авторів публікації на створення реальної збірки любовної лірики, створеної знаменитостями. Передбачається, що книга, яка надійде в продаж уже в найближчий час, об’єднає листи таких яскравих особистостей, як Плінія, Генріха VIII, Моцарта, Наполеона, принца Реньє III, Оскара Уайльда та інших. У збірці також можна буде знайти вірші знаменитого англійського поета-романтика Джона Кітса, який, незважаючи на ранню смерть, устиг написати безліч любовних послань, твори іншого відомого англійця — лорда Байрона, а також Чарльза Дарвіна.
Відродження кінопроекту
Режисер Террі Гілліам та актор Джонні Депп вирішили відновити зйомки фільму «Чоловік, який убив Дон Кіхота», перервані сім років тому, пише lenta.ru з посиланням на газету The Telegraph. 2001 року зйомки картини за мотивами роману Сервантеса, що проходили під Мадридом, закінчилися невдало вже через п’ять днів після початку. У перший же день у 70-річного актора Жана Рошфора виявилася грижа, а наступного дня місце зйомок затопило через повінь. Потім Джонні Депп оголосив, що через свої зобов’язання не може чекати одужання Рошфора, після чого компанія, яка спонсорувала фільм, заморозила проект. Террі Гілліам вирішив повернутися до незавершеного фільму в зв’язку з тим, що знову дістав права власності на сценарій. Терміни реалізації проекту поки невідомі.
Випуск газети №:
№133, (2008)Рубрика
Культура