Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

12 вересня, 00:00

Рецепти від Григорія Чапкіса

Відомий хореограф і танцівник презентував книгу «Танець і любов: секрет довголіття». — У житті кожної людини настає час, коли його нажитий досвід розриває його, — признався Г.Чапкіс. — Хочеться комусь розповісти, з кимсь поділитись про свої успіхи і помилки. Проте я був переконаний, що видати книгу дуже дорого, але якщо сильно побажати — все обов’язково вийде.

Автобіографічна повість «Танець і любов: секрет довголіття» складається з трьох розділів: «Маестро присядки», «Танцюючий тренер» і про жінок. У книжці Григорій Миколайович відверто розповідає про різні події, які відбувались у його житті та творчості. Автор згадує про важке «бідне і голодне дитинство. Я тільки в десять років взув туфлі. З семи років почав працювати: чистив взуття, продавав газети, а гроші віддавав батькам». До речі, нині хореограф каже, що він дуже багата людина, бо його найбільше багатство — роки, діти та друзі. Чимало сторінок Г. Чапкіс присвятив видатному танцюристу Павлу Вірському, в ансамблі якого він пропрацював майже 30 років, пригадав про гастролі по різним країнам та континентам. Ліричним вийшов розділ книги про жінок у долі Григорія Миколайовича. «Я хороший чоловік, проте так вийшло, що я одружувався тричі,» — зізнався хореограф. Із третьою дружиною Аллою він живе вже сімнадцять років. «Я завжди боявся розумних жінок. А зараз живу з такою. Вона набагато молодша за мене, але у нас справжня любов».

Чапкіс себе називає «старою молодою людиною» і стверджує, що «все в житті починається з любові, а рух — це основа життя». Григорій Миколайович признається: «Поки я рухаюсь — я живу, поки я живу — я танцюю!» Його книга — некомерційний проект і видана тиражем у три тисячі. Її продаватимуть у Школі танцю Чапкіса (перший примірник продано на аукціоні за шість тис. гривень, а виручені гроші перераховано до благодійного фонду). Анастасія РОЗЛУЦЬКА .

Повернення в чарти

У Великій Британії арія Лучано Паваротті знову стала хітом. Серед лідерів опинилася арія Nessun Dorma з опери Джакомо Пуччіні «Принцеса Турандот». Такий успіх творчість тенора мала лише 17 років тому, повідомляє newsru з посиланням на Reuters і компанію Official UK Charts. Успіх арії зумовлений тим, що в запису вона виконувалася на похороні великого тенора в Модені минулого тижня. Востаннє арія Nessun Dorma піднімалася на перші позиції чарту 1990 року: тоді вона навіть дісталася другого місця. Відтоді оперна композиція була гімном футбольних болільників, оскільки тоді Паваротті виконував її на Кубку світу в Італії.

Прем’єра в інтернеті

Режисером нового кліпу Земфіри й головною героїнею стала Рената Літвінова. Пісню «Мы розбиваемся» включено до нового альбому співачки, який вийде наприкінці вересня, передають РІА «Новости». за сюжетом, бригада агентів знаходить колишню колегу, яку треба ліквідувати, і перед розстрілом прощається з нею... У кліпі видно, що Земфіра дуже сильно схудла. У своєму он-лайн щоденнику Земфіра з приводу своєї худорлявості написала: «Я отримала велику кількість листів з одним і тим самим питанням: що зі здоров’ям? Відповідаю: в порядку. Ваші тривога і турбота зворушливі, але (не можу приховати розчарування) я би воліла, щоб враження на вас (глядачів) зробив не зовнішній вигляд, а мої нові прочитання пісень».

«Порочний зв’язок» — краща картина

На Венеціанському кінофестивалі «Золотого лева» вдруге поспіль завоював китайський режисер Енг Лі (за фільм «Порочний зв’язок»). Російський кінорежисер Микита Міхалков отримав спецприз за фільм «12» (рімейк картини Сидні Люмета «Дванадцять розгніваних чоловіків», передають РІА «Новости». Почесного «Золотого лева» вручили славетному італійському режисеру Бернардо Бертолуччі. «Срібного лева» за кращу режисуру отримав Брайан Де Пальма за «Виправлено цензурою». Спецприз від журі завоював француз туніського походження Абделлатіф Кешишза «Крупа і барабульку», а друга премія дісталася Тодду Хейнсу за фільм про Боба Ділана «Мене там немає». Кубок Вольпі за кращу чоловічу роль вручено Бреду Пітту за фільм «Як боязкий Роберт Форд убив Джессі Джеймса» Ендрю Домініка, а за кращу жіночу роль — Кейт Бланшетт за «Мене там немає» Тодда Хейнса.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати