Коротко / КУЛЬТУРА
Реліквії-автографи
Порівняно з 1997 роком автограф знаменитого бітла Пола Маккартні подорожчав у дев’ять разів й оцінюється в $2370. Такі дані приводить британська Фрейзерівська галерея автографів. «Такий стрибок ціни викликаний тим, що Маккартні раніше давав набагато більше автографів, ніж сьогодні, а інтерес до легендарної групи «Бітлз» не зменшився», — розказав РІА «Новости» директор галереї Пол Фрейзер. Серед інших персон, чиї автографи з роками дорожчають, можна виділити легендарного футболіста Пеле, чий автограф дев’ять років тому коштував $190, а тепер — $1500. Однак найдорожчою реліквією став автограф знаменитого астронавта Армстронга, чий підпис коштує $6600. Ціна на його автограф зросла на 637%.
Фестиваль на Хортиці
З 13 по 15 жовтня в Запоріжжі пройде фестиваль народного мистецтва. У його рамках відбудеться прем’єра вистави «Тарас Бульба», повідомляє Інтерфакс-Україна. Дійство відбудеться на території кінноспортивного театру на острові Хортиця. У постановці будуть використані новітні світові й піротехнічні спецефекти, будуть показані сцени бойових дій. Як говорять організатори проекту, постановка «Тараса Бульби» — це синтез художнього слова, драматургічної дії й сучасних традицій відтворення історичного минулого.
Глядачі й артисти переміщатимуться під час перебігу вистави. У постановці братимуть участь актори кінноспортивного театру «Запорізькі козаки», вихованці школи бойових мистецтв «Спас», ансамбль пісні й танцю «Запорожці» обласної філармонії, а головну роль Тараса Бульби виконає Михайло Голубович.
Переможниця «Букера-2006»
Лауреатом престижної літературної Букерівської премії став роман «Спадщина втрати» уродженки Індії Кіран Десаї. «Прекрасний роман про широту людської душі та мудрості, повний комічної ніжності та потужної політичної актуальності», — так обґрунтували судді присудження премії саме цьому романові. 35-річна Кіран Десаї — наймолодша жінка зі всіх, хто коли-небудь отримав «Букера». Вона народилася й виросла в Індії, у віці 15 років переїхала до Великої Британії для отримання освіти, зараз Кіран Десаї живе в США, повідомляють РІА «Новости». Традиційно цього року до шорт-листа Букерівської премії ввійшли шість книг. Окрім роману-переможця, це були «Секретна ріка» австралійської письменниці Кейт Гренвілл; «Залиш мене нащадкам» Марії Джоан Гайленд, яка народилася й виросла у Великій Британії та Ірландії, а потім прожила багато років у Австралії; «У країні чоловіків» молодого автора лівійського походження Хішама Матара, який мешкає в Лондоні, «Молоко матері» британця Едварда Сент- Обіна та «Нічний дозор» відомої британської письменниці Сари Вотерс, яка раніше вже висувалася на отримання Букерівської премії. Переможець отримує нагороду в розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів, усі письменники, які ввійшли до шорт-листа, також нагороджуються заохочувальними преміями в 2,5 тисячі фунтів. Як свідчить більш ніж 35-річна історія премії, як правило, володарі Букера отримують набагато більші можливості й переваги у виданні та просуванні своїх творів. Зокрема, за даними оргкомітету премії, книга торішнього лауреата «Букера» — «Море» Джона Бенвілла — після вручення йому премії стала користуватися неймовірною популярністю, а тираж її дійшов до 250 тисяч примірників.
Рембо повертається
Сильвестр Сталлоне визначився з назвою та змістом фільму про нові пригоди ветерана в’єтнамської війни Джона Рембо. У проекті, який називатиметься «Рембо IV. Око змії», Сталлоне стане не лише виконавцем головної ролі, але також автором сценарію, продюсером і режисером, повідомляє gazeta.ru. За сюжетом картини, Рембо наймається в охоронці християнської гуманітарної місії в Бірмі. Після того, як дехто з її співпрацівників виявляється викраденим групою «садистів», яка складається переважно з солдатів бірманської армії, Рембо доводиться пригадати всі його бойові навички, щоб із групою однодумців звільнити полонених. Зйомки картини почнуться в січні 2007 року в Таїланді. Нагадаємо, що ще один сіквел знаменитого серіалу з участю Сталлоне — «Роккі 6»виходить на екрани в переддень Різдва.
Випуск газети №:
№174, (2006)Рубрика
Культура