Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

04 лютого, 00:00

Найбільші суми — за роботи модерністів

Два найбільші світові аукціонні доми — «Крісті» й «Сотбі» — проводять у Лондоні продаж майстрів імпресіонізму, модернізму та сюрреалізму. Загалом на торги виставлено 465 творів живопису, графічних і скульптурних робіт. Серед авторів — такі визнані майстри, як Пабло Пікассо, Едуард Мане, Поль Сезанн, П’єр-Огюст Ренуар, Едгар Дега, Анрі Матісс, Огюст Роден, Рене Магрітт, Сальвадор Далі, Марк Шагал та інші. Загальна вартість лотів оцінюється приблизно в 75 млн. фунтів стерлінгів. Деякі картини організатори розраховують продати за семизначні суми. Від п’яти до семи мільйонів фунтів планується виручити за один з портретів пензля Амедео Модільяні. За таку саму суму може піти з торгів «Великий букет квітів», написаний Полем Сезанном. Від трьох до чотирьох млн. становить оціночна вартість картини «Танець» Анрі Матісса, повідомляє РІА «Новости». Крім того, організатори відзначають підвищення попиту на роботи раніше маловідомих художників, особливо які працювали в напрямку модернізму. «Ми помітили якісно нову тенденцію за останні два роки: тоді як роботи імпресіоністів користуються стабільним попитом і продаються досить успішно, найбільші суми виплачуються за роботи майстрів модернізму», — зазначив директор департаменту імпресіонізму й модернізму аукціону «Крісті» Юссі Пюльккянен.

«Оплакування Христа» знайшли карабінери

Італійська поліція виявила в одній з приватних колекцій знамениту картину фламандського художника Антона Ван Дейка «Оплакування Христа», яка протягом 40 років вважалася безповоротно втраченою. На думку мистецтвознавців, фламандець, який жив на зламі XVI й XVII століть, написав це полотно під час однієї з поїздок в Італію. Потім картину купила багата сицилійська сім’я, там картина зберігалася понад 300 років. Однак після Другої світової війни полотно безслідно зникло. Залишилися лише декілька копій, що виставлялися в італійських музеях. І ось несподівано картина знайшлася: її перехопили карабінери під час спроби нелегального вивозу з країни, повідомляють «Вести».

Знімальний майданчик у штаб-квартирі ООН

Кінематографістам вдалося переконати керівництво Організації Об’єднаних Націй зняти в штаб-квартирі в Нью-Йорку фільм. Знімальна група режисера Сіднея Поллака вже готова розпочати роботу, повідомляє «Lenta.ru» У новій картині знімуться голлівудські зірки — Ніколь Кідман і Шон Пенн. Кідман зіграє роль працівниці ООН, яка випадково дізналася про змову, метою якої є вбивство одного з африканських лідерів під час його виступу на асамблеї.

Спадкоємці Малевича проти муніципалітету Амстердама

Спадкоємці художника Казимира Малевича ініціювали в федеральному суді у Вашингтоні судовий процес проти муніципалітету Амстердама. Як повідомляє нідерландська газета NRC Handelsblad, нащадки Малевича вимагають повернути їм 14 творів художника, що входять до колекції Міського музею Амстердама. 13 картин та малюнок Малевича нещодавно було представлено амстердамським музеєм для виставок у Нью-Йорку та Х’юстоні. Загальна вартість цих робіт, які вже повернено до Амстердама, 150 млн. доларів, повідомляє NEWru.com. За словами спадкоємців Малевича, амстердамський Міський музей у 1958 році незаконно придбав 68 картин та малюнків художника, серед яких і згадані 14. Всі вони відносяться до робіт, які Малевич у 1927 році залишив у Берліні перед тим, як повернутися до Москви, передає РІА Новини. У 30-ті роки минулого століття вони потрапили до німецького архітектора Хуго Херінгу, який пізніше продав їх амстердамському музею за 120 тис. гульденів. Спадкоємці Малевича вважають цю операцію нелегітимною, оскільки Херінг був лише охоронцем, а не законним власником творів. Вони стверджують також, що тогочасний директор Міського музею Амстердама Віллем Сандберг був у курсі того, що відбувається, але, втім, здійснив покупку. У 70-ті роки одна з дочок Малевича намагалася повернути роботи батька з амстердамського музею. У 1991 році міністерство культури СРСР звернулося до Нідерландів з вимогою повернути картини та малюнки художника. У 2000 році спадкоємці Малевича знову звернулися з аналогічним проханням до муніципалітету Амстердама. Однак усі ці звернення виявилися безрезультатними. Поки спадкоємці художника не вирішили, чи будуть вони намагатися відсудити й решту 54 роботи свого предка. У 1999 році Музей сучасного мистецтва та музей «Буш-Рейзінгер» у американському місті Кембридж дійшли згоди зі спадкоємцями Малевича і повернули їм твори художника, що зберігалися в цих музеях.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати