Перейти до основного вмісту

Коротко / КУЛЬТУРА

15 липня, 00:00
Банкіри — Шевченкові

Метою недавнього візиту на Черкащину групи банкірів на чолі з головою НБУ Віктором Ющенком було з'ясування позицій щодо того, хто і скільки вкладе грошей в об'єкти меморіального комплексу «Батьківщина Тараса Шевченка» — в рамках підготовки до 185-річчя поета, що його святкуватиме Україна наступної весни. Представники п'ятнадцяти банківських установ побували в селах Шевченковому, Моринцях та Будищі Звенигородского району, де на власні очі переконалися в жалюгідному стані багатьох споруд та об'єктів меморіалу, передає кореспондент «Дня» Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ. Відтак за кожним банком закріплено ділянку роботи, про виконання якої вони мають звітувати наприкінці зими 1999 року. Кошти акумулюватимуться на рахунку благодійного фонду «Шевченкова світлиця», створеного за указом Президента Леоніда Кучми. Головний банкір країни Віктор Ющенко сказав, що банки мають намір посприяти і налагодженню роботи меморіалу як великого туристичного центру з повним комплексом послуг, що дасть йому змогу самотужки заробляти гроші, а не чекати, як звичайно, сторонньої допомоги.

Запорізький театр зміниться

Після чотирьох років перебування в аварійному стані та примарних надій на зміну цього катастрофічного статус-кво, нарешті розпочато роботу з реконструювання Запорізького музично-драматичного театру, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА. Пересуди пов'язують це з двома обставинами: зміною обласного керівництва та недалеким 70-річчям колективу. Напевно, так воно і є насправді. Принаймні щопонеділка голова облдержадміністрації сам проводить планування на об'єкті, оперуючи будівельною термінологією, як справжнісінький виконроб. І хоч наразі з 15 млн. грн., необхідних за кошторисом для реконструкції, є менше п'яти, схоже, що ювілей запорізький театр усе-таки зустріне у відремонтованому приміщенні. Із атрибутів, милих серцю старих театралів, у ньому залишаться тільки крісла.

Пластичні вправи на свіжому повітрі

У селі Буша на Вінниччині відбувся пленер скульпторів, на який зібралися художники з різних куточків України. Протягом двох тижнів вони з ентузіазмом висікали із бушанського вапняку «обереги води», які залишаться на мальовничих берегах сільських річок, приєднавшись до численних статуй-старожилів. Статуй у бушанських пейзажах можна побачити, дійсно, чимало: адже пленер проводиться вже удванадцяте, повідомляє мистецтвознавець Тетяна ЖУРУНОВА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати