Коротко / Культура
Трилер в опері
У паризькому театрі «Шатле» відбулася прем’єра опери «Муха» за однойменним фантастичним трилером Девіда Кроненберга 1986 року. Як повідомляє lenta.ru, посилаючись на газету The Guardian, за диригентським пультом стояв Пласідо Домінго. У Парижі «Муха» йтиме до середини липня, а у вересні вона переїде до Лос-Анджелеса. Для 65 річного канадськогокінорежисера Кроненберга «Муха» стала першим досвідом в оперному театрі. Музику до вистави написав володар двох «Оскарів» Говард Шор, якому належить і оригінальний саундтрек до кінофільму.
Сюжет опери не відрізняється від сюжету фільму: вчений Сет Брандл (у кіно його грав Джефф Голдблюм) ставив досліди з телепортації, але в одному з експериментів сталася помилка, і його тіло отримало ДНК мухи. Брандл, чиї досліди спостерігала журналістка Вероніка (Джина Девіс), мутував у дивне чудовисько. У фіналі Вероніка зі співчуття вбила нещасного мутанта. Як пише оглядач The Guardian, що побував на прем’єрі «Мухи» в Парижі, сценографи звільнили глядачів від фізіологічно найстрашніших моментів, але загалом постановка все одно не призначена «для слабких духом».
Ювілей Кафки
У Чехії відзначають 125 років з дня народження великого письменника. Франца Кафку вважають одним з найбільш виразних представників чеської, єврейської і німецької культури початку ХХ століття. Талант Кафки, який народився і жив у Празі, збагатив світову літературу магічним реалізмом. Саме у цьому жанрі написані його твори, перекладені на 70 мов, повідомляє УНІАН. Як підкреслює провідний дослідник творчості письменника професор Курт Кролоп: «Франц Кафка описав властиве йому сприйняття світу, актуальне для початку ХХ століття для періоду тоталітаризму, і для сучасності».
У Чехії, через накладену тоталітарною владою забороною на твори письменника, почати роботу над виданням повного зібрання його творів стало можливим тільки після оксамитової революції 1989 року. Нині ім’ям Кафки названо багато вулиць у чеських містах, у Празі діє «Об’єднання Франца Кафки», яке має значний міжнародний авторитет.
Шкіряний імпресіонізм
Запорізька художниця Тетяна Ворновицька збирається організувати виставку до власного 30-річчя. Стиль своїх робіт майстриня визначає як «шкіряний імпресіонізм». Матеріалом для картин є шкіра, повідомляє korrespondent. Ворновицька каже, що дуже важко знайти якісну шкіру, яка була б тонкою і мала необхідні кольори та відтінки. Різноколірні шкіряні латочки для художниці грають роль фарб. За її словами, фарби можна змішувати, щоб добитися необхідного відтінку, а із шкірою такий номер не пройде.
— Шкіра сама підказує, який малюнок потрібно з неї зробити, — повідала майстриня. — Одного разу мені пощастило дістати велике полотно блискучої тканини бірюзового кольору. Я його і так, і сяк крутила, м’яла в руках, і раптом мене осяяло: це ж Венеція! Блакитний, бірюзовий — адже це колір венеціанської води, такий, яким я його уявляю. Так народилася моя найулюбленіша картина...
Бетманіана
Британський актор Крістіан Бейл пообіцяв прикувати себе «куди-небудь» і «відмовитися працювати», якщо у продовженні трилогії «Бетмана» з’явиться персонаж Робін (Малинівка, Robin). Про це повідомляє Ain’t It Cool News із посиланням на WENN, при тому зазначаючи, що підтвердження цитати від Бейла наразі отримати не вдалося. Робін поки з’явився в двох фільмах Джоела Шумахера — «Бетман назавжди» та «Бетман і Робін». Першим фільмом франшизи Крістофера Нолана стала стрічка «Бетман: Початок». Скоро вийде сіквел фільму «Темний лицар», інформує lenta.ru. У «Темному лицарі», в основу якого ліг комікс Френка Міллера, роль Бетмана виконав Крістіан Бейл, а австралійський актор Хіт Леджер, який загинув у січні, зіграв Джокера. Вихід фільму в США заплановано на 18 липня. Напередодні Гері Олдман, який зіграв комісара Гордона в «Темному рицарі», заявив, що в третьому фільмі суперником людини- кажана може стати Едвард Нігма — людина-загадка (Riddler — витівник).
Креативний Холмс
Британський комік Саша Барон Коен зіграє знаменитого лондонського сищика Шерлока Холмса в новій комедії Columbia Pictures. Про це повідомляє lenta.ru, посилаючись на Variety. Роль Ватсона дісталася коміку Уїллу Феррелу.
Сценарій фільму напише Ітан Коен, що працював над комедією «Тропічний шторм» Бена Стіллера. Режисера у проекту поки що немає. Раніше стало відомо, що британський режисер Гай Річі працюватиме над драмою «Шерлок Холмс», яка грунтується на ще не опублікованому коміксі колишнього креативного директора Warner Bros. Усього персонаж, створений Артуром Конан Дойлом, з’являвся у більш ніж 200 кіно- й телефільмах. Наразі Барон Коен знімається в картині під назвою «Бруно: Чудова подорож Америкою з метою примусити гетеросексуальних самців почуватися дискомфортно в присутності гомосексуаліста-іноземця у футболці-сіточці». Фільм з’явиться на екранах ближче до кінця цього року.
Вагнер в інтернеті
Щорічний оперний фестиваль у Байрейті, заснований Ріхардом Вагнером і повністю присвячений його музиці, з початку липня почав продавати «квитки», тобто доступ до онлайн-демонстрації, на одну з вистав сезону: на «Нюрнберзькі мейстерзінгери» у постановці Катаріни Вагнер, правнучки композитора, повідомляє lenta.ru. Кількість «квитків», що коштують 49 євро (77 доларів), обмежена: їх лише десять тисяч, пише Bloomberg. З чим пов’язане це обмеження — з пропускною здатністю каналу чи з бажанням зберегти наделітарний статус фестивалю — не повідомляється. У самому Байрейті 27 липня, того дня, на який призначено «Мейстерзінгерів», буде встановлено великий екран, і організатори розраховують на 15 тисячну аудиторію (для них трансляція буде безкоштовною). Газета The New York Times зазначає, що такі театри, як «Метрополітен-опера» і «Ла Скала», також пропонують трансляції своїх вистав у високому розділенні. Але їх показують у кінозалах, і квитки на ці заходи коштують приблизно 24 долари.
Нагадаємо, у квітні з посади директора фестивалю пішов 88-річний онук Ріхарда Вагнера — Вольфганг Вагнер. Наступника на цю посаду оргкомітет ще не знайшов.
Випуск газети №:
№115, (2008)Рубрика
Культура