Коротко / Культура
У гості до Гоголя
У Полтаві триває Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва. Він називається «В гостях у Гоголя» і проводиться вже вп’яте. Як повідомили в Полтавській обласній державній адміністрації, фестиваль відкрився музично-театральним дійством «З любов’ю до Гоголя», яке відбулося в Будинку культури, повідомляє УНІАН. — Ми проводимо фестиваль з трьох причин: щоб вшанувати пам’ять Гоголя, провести своєрідний майстер-клас для акторів і режисерів; а третя причина — хочемо, щоб глядачі могли провести цікаво час і познайомитися з Гоголем, — сказав директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя Олексій Андрієнко. У репертуарі фестивалю представлені такі вистави: «Ніч перед Різдвом», «Панночка», «Миргород», літературно-музична композиція «Маруся Чурай», пластична феєрія «Лесина пісня» і пластична драма «Шинель». У форумі беруть участь такі колективи: Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Гоголя, Орловський державний молодіжний театр «Вільний простір», Дніпропетровський молодіжний театр «Віримо!», Український музично-драматичний театр «Еней», Криворізький міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» і Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка.
«Полювання» на терористів у Версалі
Представники адміністрації столичного регіону Франції запропонували продюсерам «бондіани» зняти наступний епізод серіалу на території палацового комплексу у Версалі, повідомляє lenta.ru, посилаючись на The Guardian. За даними видання, чиновники навіть підготували чорновий варіант сценарію, що передбачає, зокрема, сутичку агента 007 у Версалі з екологічними терористами. «Ми хочемо запропонувати продюсерам кілька цікавих, на наш погляд, ідей, оскільки для нас буде великою честю побачити Джеймса Бонда в інтер’єрах замку», — заявила виконавчий директор комісії з кінематографії Стефанія Марине. Зауважимо, що на території Версальського палацу було знято понад 160 фільмів. Одною з останніх таких робіт стала картина Софії Копполи «Марія Антуанетта». Вартість оренди Версальського палацового комплексу для кінематографістів складає 16 тисяч євро на день. Нагадаємо, що 23-й епізод «бондіани» має вийти в прокат наступного року. Планується, що зйомки фільму розпочнуться вже влітку.
«Коли душа радіє»
Так називається виставка матері та сина, Людмили й Андрія Кубаїв, що відкрилася в Українському фонді культури. Чи не головна особливість картин і батьків Людмили Кубай — яскрава декоративність. Дзвінкі й чисті фарби художниці нагадують про народне мистецтво, навіть коли вона створює натюрморти («Лілії») або пейзажі («Закарпаття. Солочин»), але особливо в релігійних і символічних композиціях — прості й глибокі образи, сповнені світла («Різдво», «Стрітення», «Благовіщення», «Вербний тиждень», «Покрова») і поезії («Весна ніжністю красна», «Літо красне», «Осінь-чародійка», «Зимонька-зима»). Творчість Андрія Кубая — свідчення постійних шукань молодого майстра. Його «Георгій Побєдоносець», «Обережи життя», «Ангел-хранитель» спираються то на багатовікові традиції, то на досягнення сучасного мистецтва («Ангел-хранитель»). І при цьому поруч із ними виникають розкішні букети «Гладіолусів» і «Квітів майорів», повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.
Паулс за зміни
Видатний латвійський композитор Раймонд Паулс може переглянути свою позицію й залишитися в журі конкурсу молодих виконавців «Нова хвиля», йдеться в його інтерв’ю, опублікованому в ризькій газеті «Телеграф». Низка знаних латиських видань звинувачувала Паулса в тому, що він поводиться «непатріотично». І композитор, стомившись від докорів, у березні повідомив, що йде з «Нової хвилі». Тоді організатори конкурсу заявили, що без Паулса немає сенсу влаштовувати конкурс в Юрмалі. «Ну що означає «йду», я ж не на роботі. Я там навіть юридично не прив’язаний. Подивимося, треба поговорити. Я ж давно зауважував, що конкурсну програму потрібно змінити, відновити, — цитує газета слова Паулса. — Відверто кажучи, останніми роками до Юрмали приїздять ті ж самі ветерани, що й десять років тому. У наших інтересах було б поставити акцент на молодих, адже це конкурс для них. А у нас от як: на завершальному концерті з’являються два-три молодих виконавці, а решта — старі. Раніше мене за цей конкурс лаяли, що я продався Росії, а тепер — що я продав Латвію». Нагадаємо, ідея організувати новий конкурс виникла у композиторів Ігоря Крутого й Раймонда Паулса на початку 2002 року, а з 2005-го примадонна Алла Пугачова є Музою форуму. До речі, торік гран-прі «Нової хвилі» отримала Джамала (Україна).
Наприкінці березня в Києві пройшов відбірковий тур. Заявки надіслали 75 учасників. Журі відібрало для фіналу, який відбудеться в Москві: дует Stereo у складі двох «фабрикантів» — Еріки і Стаса Шурінса, Івана Березовського (він був у десятці при відборі на «Євробачення»), тріо «Поющие трусы», Кирила Туриченка, GoYa, Бейс, соліста групи «Антитіла» Тараса Тополя, Оксану Комар і Женю Мільковського. А ще чотири виконавиці отримають путівку, якщо виконають низку вимог журі (в додатковому списку: Ассоль, юна співачка з Ужгорода Рената Штіфель, «фабрикантка» Ірина Крестініна й співачка Шаніс). Нагадаємо, конкурс «Нова хвиля-2010» відбудеться в Юрмалі з 27 липня по 1 серпня, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Мадонна — краща співачка
У Великій Британії склали топ-десятку популярних співаків. Список зірок очолила Мадонна. Її визнали найпопулярнішою артисткою останніх десяти років, повідомляє ВПС News. Американській виконавиці вдалося обійти в рейтингу, складеному британською музичною компанією PPL, навіть The Beatles, які посіли друге місце в топ-10. Більше того, в списку найпопулярніших артистів десятиліття Мадонна виявилася єдиною представницею жіночої статі, яка виступає сольно. Останні місця розподілилися між співаками чоловічої статі й групами з різними складами. У Великій Британії не так давно співачку визнали головним ньюсмейкером газет країни. За 10 років ім’я виконавиці згадувалося на сторінках британських видань у понад 45 тисячах статей!
Слов’янська фієста у Польщі
У Варшаві проходять Дні української культури. У програмі: концерти, покази фільмів і дискусії. У рамках Днів також представлені роботи молодих митців із-за східного кордону, а гостей пригощають стравами української кухні.«Якщо можна про культуру будь-якої країни сказати, що вона — модна, то над Віслою останнім часом панує мода на Україну. Ми любимо українську кухню, музику, літературу і навіть пиво. І в принципі нема з чого дивуватися, — українські страви (як духовні, так і гастрономічні) смакують нам одночасно і як свої, і як екзотичні. А вже найближчими днями можна буде їх посмакувати доволі», — пише газета Polska.The Times.Серед гостей слов’янської фієсти етно-джазовий гурт «Шоколад», а також контрабасист Марк Токар і Вацлав Зімпел, які продемонструють український джазовий авангард.
Випуск газети №:
№62, (2010)Рубрика
Культура