Перейти до основного вмісту

«Крок» зупинився на вимогу

25 січня, 00:00
ДИТЯЧИЙ КОЛЕКТИВ «ЧЕРВОНИЙ ПЕС» НАГОРОДИВ РОСІЙСЬКОГО РЕЖИСЕРА ЕДУАРДА НАЗАРОВА ЗА ЙОГО ЛЕГЕНДАРНИЙ ФІЛЬМ «ЖИВ СОБІ ПЕС» — 2007 РОКУ ВИПОВНИЛОСЯ 25 РОКІВ ІЗ ДНЯ ВИХОДУ МУЛЬТФІЛЬМУ НА ЕКРАН, І ВЖЕ ЯКЕ ПОКОЛІННЯ ЦИТУЄ СИМПАТИЧНОГО ВОВКА: «ЩА-АС СПОЮ!» / ФОТО УКРIНФОРМ

Наприкінці січня в київському Будинку кіно команда Міжнародного анімаційного кіно «КРОК» за морською традицією «свистати всіх нагору» для проведення чергової «Зупинки на вимогу». Цей анімаційний бурлеск триває три дні, щоб познайомити всіх зацікавлених «сухопутних» не лише з переможцями фестивалю, який пройшов восени минулого року, але й показати кращі його програми. Група компаній «Фокстрот», як і раніше, залишається вірним партнером «КРОКу».

Із задоволенням підкорившись команді «верховного головнокомандувача» фестивальним марафоном і його «Зупинкам», Ірині Капличній, у Будинку кіно, залишивши всі справи, зібралися аніматори, чиї імена з трепетом і придихом вимовляють шанувальники улюбленого дорослими та дітьми мультиплікаційного кіно.

Всі вони в перший же вечір вийшли на сцену, щоб разом із глядачами ще раз поспілкуватися з Олександром Татарським, творцем знаменитої «Пластилінової ворони», студії «Пілот» і цілої анімаційної школи. І також, як це було на кораблі, Саша з екрану спілкувався із залою та друзями — Давидом Черкаським, якого Саша вважав своїм учителем, і Едуардом Назаровим, який очолює зараз художню раду студії Олександра Татарського «Пілот». З оскароносним Олександром Петровим і постійним своїм соратником Валентином Телегіним. З Наталею Чернишовою, з якою починав разом на «Укранімафільмі» і до останнього часу працював над проектом «Гора самоцвітів». З Оленою Касавіною, наставницею в перших анімаційних кроках усіх кроківських дітей, з Наталею Лукиних, краще за яку, мабуть, ніхто не знає історії світової анімації, і зі Степаном Ковалем, володарем Срібного Ведмедя Берлієнале і творцем фільму «Злидні» з «Гори самоцвітів».

Ранками Будинок кіно дзвенів від дитячих голосів — найменшим глядачам демонстрували кращі фільми дитячої анімації. І з ними на рівних спілкувалися ті, хто її робить: режисери, художники, актори. А батьки могли поповнити дитячу книгозбірню, подарувавши своїм чадам чудово видану книгу за мотивами знаменитих «Козаків» В. Дахно.

Вдень зібралися студенти творчих ВНЗ і студійці на майстер-клас Олександра Петрова. Він звик працювати в тиші своєї студії, тому перед кожною зустріччю хвилюється, як початківець. А скільки натхнення дають такі зустрічі молодим художникам і початківцям-режисерам!

Ближче до вечора на прем’єрні покази підтяглися глядачі в такій кількості, що Червона зала ледве вмістила всіх, хто бажав. Але, окрім нових картин, всі з нетерпінням чекали «ювіляра», якому нещодавно «стукнуло» 25 — всіма улюблену, нестаріючу стрічку Едуарда Назарова «Жив собi пес».

В останній вечір було показано призерів «КРОК 2007», де, як і нафестивалі, лідирувала нова робота Олександра Петрова «Моя любов», за повістю І. Шмельова.

«Зупинки на вимогу» народилися значно пізніше, аніж сам «КРОК» — вони проводяться з 2002 року. Але вони стали доброю традицією, на них чекають і сумують, коли настає фінал. Це так само сумно, як і фінал фестивалю. Зігріває думку про те, що попереду — наступний «КРОК- 2008», який цього року борознитиме водні простори Росії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати