Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Локальна лайка у «своєму» колі

24 травня, 00:00

Книжково-літературний бомонд це число «Літератури- плюс» активно купляє, і до редакції «Книжника» також вельми настирливо телефонує, і все з тим, як би дізнатися: образно кажучи — бійка буде?

Можна було би й знехтувати такими суто корпоративними «розборками», якби не два моменти. Перше: це чи не перше в історії вітчизняної книжкової журналістики (на відміну від літературної) протистояння, за яким ховається не лише роздратування з приводу появи регулярного видання, яке рецензує новинки українського книжкового ринку. Здається, чому б і не поговорити про якість рецензій «Книжника-ревю», про те, які тенденції розвитку вітчизняної книжкової журналістики бачаться за рецензіями тих, хто регулярно (підкреслюю — регулярно, з числа в число) з’являється на сторінках його, що таке видання дає бібліотекарю, покупцю, досліднику ринку, автору книжки і т. д і т. п. Здається, ось і настав час перестати просто радіти, що таке фахове видання в Україні є (до того ж його редакція ще й робить масштабні акції), натомість — почати спокійно співпрацювати з ним, вказуючи на помилки, неточності, винна бути, але не лише така, в тоні якої, як в усіх трьох публікаціях «Літератури-плюс», звучить закликом: не повинно бути «Книжника», не треба нам його. І от тут задумуєшся — а кому це «нам», і чому «не треба»? Що це за істерично-анархічна позиція — хай краще не буде нічого, ніж таке?

Складається враження, що за цими текстами й реакціями ховаються, саме так — за псевдо і лайливою стилістикою статей, ховаються ті, хто не лише прагне розібратися, що ж відбувається на сторінках «Книжника», а ті, хто елементарно ображений результатами акції «Книжка року-2000». Хто не згодний, що негласну «Who is who» в сучасній українській літературі, непублічну «Табель о рангах» столичних видавництв, незаписану ієрархію VIP-персон, віртуальну таблицю «перших недоторканих» порушили, роздавши нагороди не тим, кому треба було. І книжки, щоб роздати у бібліотеки України, також закуплять не у тих, і на дипломах у рамочках будуть не ті імена, і напишуть у газетах не про тих...

Кортить запитати: невже за роки, коли у нас з’явилася незліченна кількість рейтингів, акцій, конкурсів і т.д., ми звикли, що їх за цим немає ніякої іншої реальності, ніж та, що «треба дати, щоб було добре»? Невже наше суспільство, в даному разi — його книжково-літературна частина, що повинна була би виробляти поняття істинних і підробних вартостей, так і залишиться жити в більш комфортній подвійній моралі? І замість полеміки, дискусії, діалогу та критики ми знову будемо жити дешевенькими скандальчиками, про які так зручно теревенити за «філіжанкою кави» або стопариком чогось міцнішого.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати