Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Львівський театр Марії Заньковецької відкриває сезон

07 серпня, 12:08

Старт 106-го театрального сезону – 5 серпня, на Камерній сцені – це  ексцентрична комедія «Ім'я» Матьє Делапорта і Александра Пательєра (режисер – В'ячеслав Жуков).

Через тиждень, 12 серпня, для глядача відкриють Велику сцену заньківчан – виставою-концертом «Тільки у Львові», де звучатимуть хіти 30-х років минулого століття у авторстві, зокрема, Богдана Весоловського та Степана Гумініловича.

Далі в афіші Великої сцени – музична історія «Львівське танго» Андрія Бондаренка та Наталі Боймук (режисер – Богдан Ревкевич), притча Михайла Старицького «Ой, не ходи Грицю» (режисер – В'ячеслав Жуков),  український фарс «Приборкання норовливого» Ярослава Стельмаха (запрошений режисер – Андрій Бакіров) і комедія – «Дами і гусари» Александра Фредра (режисер – Богдан Ревкевич). Всі ці вистави, що ними відкривають новий сезон на Великій сцені, – прем’єри театрального року заньківчан 2022 – 2023.

1

2

3

Фрагмент вистави «Ім'я»

322935978-462111459468824-8923052001118134580-n

IMG-8759-scaled

Фрагмент вистави «Приборкання норовливого»

2

3

1

Фрагмент вистави «Дами і гусари»

Розповідають у театрі і про те, що вже в роботі три нові постановки. 

Так, до Львова приїхав запрошений режисер з Київського театру імені Івана Франка Давид Петросян, який ставитиме «Землю» Ольги Кобилянської (Велика сцена). Прем'єра вже незабаром – наприкінці вересня.

Друга прем’єрна вистава – робота режисера Ігоря Білиця, і це інсценівка роману Тамари Горіха Зерня (Тамари Дуди) «Доця», події якої відбуваються 2014 року – в часі російсько-української війни на сході України. До речі: публіка не тільки матиме можливість переглянути виставу, а й ознайомитися з новою сценою заньківчан – третьою, «під стрихом».

1

3

4

Фрагмент вистави «Ой, не ходи Грицю»

1

2

3

Фрагмент вистави «Львівське танго»

І ще одна нова постановка – вистава «Життя прекрасне» за твором Фредеріка Строппеля. Режисер – В'ячеслав Жуков, який представить прем’єру на Камерній сцені.

Насамкінець доречно нагадати, що наприкінці минулого сезону заньківчани отримали в.о. керівника театру – це режисер Максим Голенко (Київ, «Дикий театр» – Одеса, Музично-драматичий театр імені Василі Василька), з яким Міністерство культури та інформаційної політики України уклало контракт на рік.

image

До Львова приїхав запрошений режисер з Київського театру імені Івана Франка Давид Петросян, який ставитиме «Землю» Ольги Кобилянської (Велика сцена).

image

Читка вистави «Життя прекрасне» за твором Фредеріка Строппеля. Режисер – В'ячеслав Жуков

Максим Георгійович Голенко приступив до виконання обов’язків на початку червня 2023 року, замінивши на посаді директора Театру Марії Заньковецької Андрія Олександровича Мацяка, котрий очолював установу 27 років (з 1996-го).

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Фото зі сайту Театру Марії Заньковецької

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати