Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Людмила Смородіна: "Я б пишалася, якби мене називали секс-символом України"

03 червня, 00:00

Знаменита Інгігерда-Ірина з фільму Григорія Кохана "Ярослав Мудрий" - уже майже 20 років актриса Київського театру імені Івана Франка. Її незвична для української сцени аристократично-салонна зовнішність зумовила підбір ролей: актрисі завжди траплялися ролі красивих, спокусливих жінок, але підступних та егоїстичних, які мають руйнівні засади. Такі ролі Людмила вважає "не своїми". У березні актрисі присвоєно звання заслуженої артистки України.

- Людмило, ви актриса щасливої творчої долі?

- На це запитання відповісти однозначно важко. Уже дев'ятнадцять років я працюю в театрі, куди прийшла після інституту. Не відразу в мене все було гаразд. Була призначена на декілька ролей - і майже не грала. Дуже переживала через те, що не потрапляю до репертуару українського побутового театру, а отже, буду мало працювати. Тепер я розумію, що ці випробовування мене загартували.

З того часу я зіграла багато, але до сьогоднішнього дня рідкі ролі - мої. Мій репертуар - це все ж таки комедії. Легкі, веселі вистави. І коли характер, який я граю, яскравий і різний, можна вигадувати щось нове, експериментувати.

- Ваші улюблені ролі?

- Беатріса у виставі "З коханням не жартують" і "Мов близнюки" - там я граю декілька ролей...

- А "Бояриня" Лесі Українки?

- Це дуже цікава роль. З одного боку, мені було складно: треба було зіграти зовсім молоду дівчину, її перше кохання. А з другого - ця вистава розбудила в мені почуття патріотизму. Уперше в житті, промовляючи зі сцени текст Лесі Українки вустами моєї героїні Оксани, я відчула себе такою гордою, що саме я це зараз говорю! Таке відчуття навіть передати важко. Після вистави в мене не втома, а немовби мені влили нову кров. Крила виростають.

- Як ви вважаєте, що головне в акторській долі?

- Мені здається, для актора головне частіше зустрічатися з новими режисерами. Часто буває, що працює актор, і начебто вже він нікому нецікавий. А потім приходить новий режисер, бере цього актора в роботу, і всі дивляться і думають: та його ж і впізнати не можна! Як же так? Що сталося? А він просто був "вичерпаний" минулим режисером з творчої точки зору. Та й ми, актори, одне до одного звикаємо. А звичка в таких великих колективах, як наш театр, річ страшна для творчості.

- З ким із партнерів по сцені ви любите працювати?

- Дуже люблю Богдана Ступку. З Лесем Задніпровським, з Миколою Задніпровським люблю працювати. Але в нас колектив великий, не з усіма довелося працювати. А я б із задоволенням попрацювала з Богданом Бенюком, Наталкою Сумською. Дуже хотілося б зробити виставу удвох з Поліною Лазовою - на контрасті, ми з нею такі різні. І, звичайно ж, із Толею Хостікоєвим - він людина сильних емоцій, неприборканих пристрастей і дуже цікавий актор.

- Яку публіку ви б хотіли бачити в залі?

- Різну. Я люблю нашу публіку. Але, звичайно, шкода, що не ходять люди, яких хотілось би бачити. Коли приїздять на гастролі московські театри (іноді з відвертою халтурою), біля театру стоять "Мерседеси" і БМВ - це та публіка, яка, на жаль, не ходить до наших театрів.

- У виставі "Енеїда" ви граєте Венеру - богиню кохання. У житті ви дуже ефектна жінка. Якщо існує наука бути жінкою, то чи можна її опанувати?

- Мабуть, можна. У мене багато відеокасет із парадами мод, багато дорогих і гарних журналів. І якщо в мене кепський настрій, я увечері все це роздивляюся, а вранці знаю, що вдягну, яку зроблю зачіску. Дуже допомагає, як засіб боротьби із життєвими труднощами.

- У вас є улюблена літературна героїня?

- Так, це Скарлетт із роману "Звіяні вітром" Маргарет Мітчелл. Вражаюча жінка! Я завжди жалкувала, що в мене немає такого, як у неї, характеру. Якби зі мною сталося таке ж, як із нею, то я б пропала. І я сама собі казала: ти вибрала такий шлях, таку страшну професію - актриса; треба себе загартовувати, готувати - не до слави, а до роботи, поту та втрат, які пов'язані із цією професією.

- Як ви ставитеся до нагородження акторів титулами секс-символів?

- Дуже добре ставлюся. Нехай кажуть людям приємне. У нас же критики ніколи такого не напишуть! Мерілін Монро була секс-символом Америки, і світ досі про це говорить. Про мене колись була одна така стаття, і мені було дуже приємно. Я б пишалася, якби мене називали секс-символом України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати