Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Маловідомі факти з життя Тараса Шевченка

07 серпня, 10:42

До ювілею Кобзаря видавництво «Либідь» випустило науково-популярну книжку «Боже милий! Як хочеться жити...», автором якої є багаторічний працівник Національного музею Тараса Шевченка Надія Відоняк. Це збірка зі статтями, розвідками і дослідженнями про маловідомі факти з життя і творчості Тараса Григоровича.

Маючи можливість упродовж десятиліть вивчати раритетну музейну колекцію, зібрану за останні два століття, автор у публікаціях аналізує події, що вплинули на життєву долю видатного українця, намагається розібратися у відносинах між Тарасом Шевченком і його сучасниками — Паньком Кулішем, Василем Білозерським, Миколою Костомаровим, Яковом де Бальменом, Петром Клодтом, Ганною Барвінок, проводить текстологічний аналіз широковідомих поетичних творів. Заслуговують на увагу статті: «Образ Петра Дорошенка в поемі Т. Г. Шевченка «Заступила чорна хмара», «Гайдамаки знайшлися (Про віднайдений автограф Т. Г. Шевченка)», «Живописная Украина» Тараса Шевченка», «Тарас Шевченко і Пантелеймон Куліш як засновники журналу «Основа», «Петру Карловичу Барону Клодту — Т. Г. Шевченко», «Прототипи російських повістей Тараса Шевченка» та ін.

У збірнику вміщено надзвичайно цікаву розповідь про полтавчанина Павла Платоновича Потоцького — військового, автора шістнадцяти книжок, колекціонера антикваріату і рідкісних видань, засновника Музею України. Нині його ім’я маловідоме широкому читацькому загалу, оскільки ще в 1930-ті його вважали членом антирадянської військово-повстанської офіцерської організації. Відтак про нього ніде не згадували за увесь час існування радянської влади. Завдяки книгозбірні П. Потоцького, яка за його життя нараховувала близько 17 тисяч видань (!), до наших днів дійшли книжки із власної бібліотеки Тараса Шевченка, а також друковані видання з оригінальними автографами Великого Кобзаря.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати