Перейти до основного вмісту

Мандрівки на полотні

До 8 жовтня у Національному музеї Тараса Шевченка Лана Кауфман представляє свою першу ретроспекцію
26 вересня, 16:11

Молода українська художниця зізнається, що через мистецтво живопису прагне донести до людей загадковий містичний світ таємничих «Місць сили» (саме так Лана Кауфман назвала свій вернісаж), розкиданих по різних куточках планети, але об’єднаних єдиним духовним началом всесвіту.

«Я мандрівник зі стажем завдовжки в життя», — так про себе говорить Л. Кауфман. З раннього дитинства, переїжджаючи з батьками у різні країни та міста, майбутня художниця знайомилася з різними культурами, разом із вивченням мов вбираючи традиції, національні особливості різних народів. Термін «Місця сили» прийшов до Лани пізніше, ставши орієнтиром у творчості, невичерпним джерелом натхнення. Де б вона не була: у Криму чи на Алтаї, в Америці чи в Європі, її притягували «місця сили» своєю неприборканою містичною енергією, що народжує легенди, дарує людям просвітлення. Космічна енергетика тих місць лягла в основу серії мальовничих робіт, серед яких пейзажі з Трахтемирова, Каппадокії, Америки, Криму...

Виставка у Києві складається з окремих тематичних блоків, створюючи єдину композицію, до якої увійшли понад тридцять творів живопису, сповнених розмаїттям образів та сюжетів, величних краєвидів, від невеличких ескізів до 2-метрових полотен.

— Мене наштовхнула і надихнула поїздка на Байкал років зо п’ять тому. Ми з друзями побували на острові Ольхон — це одне величезне місце сили з дуже різними пейзажами! Саме там народилася ідея написати серію робіт під назвою «Місця сили», з силою краси якої, я захотіла поділитися, — цитує мисткиню royaldesign.ua. — Великим першим показом моєї роботи стала картина «Океан», яка брала участь в аукціоні на Віденському балу 2018 року і зібрала гроші на допомогу дітям. Ця картина не є конкретним зображенням певного місця, а має символічний характер. Після моїх вражень від подорожі трьома океанами я зрозуміла, що нічого немає більш виразного, ніж вода. Вона сповнена життя, сили і краси. Робота дорога для мене тим, що саме після її написання визначилося моє ставлення до живопису і загалом до мистецтва...

Художниця пише картини в імпресіоністичній манері, але часто експериментує й не боїться змінювати стиль, зазначає bestpeopleclub.com. Серед робіт: декоративні полотна і композиції, виконані в техніці олійної монотипії, олійного живопису, в різноманітних змішаних техніках, з використанням різних матеріалів, таких як: олія, акрил, пастель, графіт, акварель, туш.

Лана Кауфман використовує чисті й відкриті кольори, вибудовуючи на полотні виразну мозаїку з відтінків. Сюжети її картин наповнені величними панорамними видами природи, містичними персонажами, загадковими, для непосвяченої людини, предметами.

До речі, Лана Кауфман — сучасна українська художниця, живописець, мистецтвознавець. Народилася 1982 року в Узбекистані. У дитинстві відвідувала художню школу в м. Карші. 1993 року переїхала в Україну. 2017-го закінчила Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв, отримавши ступінь магістра за спеціальністю «Образотворче мистецтво». Нині картини автора експонуються в різних музеях, а також знаходяться в приватних колекціях Америки, України та інших країн.

Ілюстрації надано організаторами виставки

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати