Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На гостини до класика

Рік Шекспіра в Києві завершується виставкою графіки в Музеї Ханенків
09 грудня, 17:49
«ПОВЕРНЕННЯ БЛУДНОГО СИНА» / ФОТОІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ МУЗЕЮ ХАНЕНКІВ

На честь 450-ї річниці від дня народження англійського поета і драматурга   Вільяма Шекспіра у залах Музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків до 1 лютого відкрито виставку «Шекспірівська галерея». На ній представлено дванадцять графічних аркушів, які в 1790-ті опублікував англійський видавець і гравер Джон Бойделл (1719—1804 рр.). Саме він запропонував найкращим художникам створити цикл картин за мотивами п’єс Шекспіра: ці живописні твори стали окрасою картинної галереї Бойделл на лондонській Пелл-Мелл. Згодом видавець презентував своє зібрання ширшій європейській публіці — кілька випусків розкішних репродукційних гравюр за картинами шекспірівського циклу.

У експозиції у всіх деталях можна роздивитися витончено-рафіновану графіку, створену різними талановитими авторами в техніці акватинто, мецо-тинто, пунктиру, і переглянути кілька кольорових робіт у техніці підфарбованого  офорту.

І серйозним знавцям творчості Шекспіра, і маленьким відвідувачам, знайомим зі спадщиною видатного майстра лише за фільмами і анімацією, цікаво роздивлятися роботи чудових англійських графіків і впізнавати чорношкірого Отелло чи гротескових героїв «Сну літньої ночі».

«Шекспірівська галерея» цілком заслужено здобула широку популярність і стала мало не найуспішнішим видавничим проектом в історії репродуктивної графіки. Не лише висока художня якість гравюр, а і їхня тематика дали змогу видавничому будинку Джона Бойделла посісти провідні позиції на європейському художньому ринку. Та все ж причиною популярності став не лише високий рівень самих гравюр, а й гучне ім’я видатного драматурга, що привертає загальну увагу і захоплення шанувальників.

Святкування 450-річчя Вільяма Шекспіра масштабно проходило по всьому світу: відбулися сотні театральних вистав, фестивалів і виставок. При цьому фахівці наполягають на тому, що ювілейна дата є досить умовною — існує думка, що під псевдонімом Шекспіра працювало кілька різних авторів, тому сама постать драматурга може виявитися легендою... Проте Театр «Глобус» і Музей Шекспіра у Великій Британії не скаржаться на нестачу шанувальників — з року в рік туристи прямують до цих легендарних місць.  Спадщина класика налічує 38 п’єс, 4 поеми, 154 сонети і 3 епітафії,  які  перекладені всіма мовами світу!

На думку істориків, Вільям Шекспір народився і виріс у місті Стратфорд-на-Айвоні.  Його кар’єра розпочалася 1585 року, коли він переїхав до Лондона. Тут він став успішним актором, драматургом і співвласником театральної компанії, що здобула популярність як  «Слуги Короля».  Більшість робіт Шекспіра написані у період з 1589 по 1613 роки, ранні п’єси здебільшого належать до  комедій і хронік, потім він перейшов до трагедій, написав «Гамлета» і «Короля Лір», «Отелло» і «Макбет», а у віці 48 років він повернувся до Стратфорда, де помер три роки потому.

Відвідавши чорно-білу Шекспірівську галерею, кияни побачать «Повернення блудного сина» (Симона Франсуа Равене), «Сон літньої ночі» (Пітера Симона), «Отелло» (Томаса Райдера) та інші шедеври видавництва Джона Бойделла.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати