На її малюнках – двері зникаючого міста
Художниця Наталя Соловйова вирішила зберегти історію Кропивницького, намалювавши… двері
Десять найкрасивіших на думку мисткині дверей старовинних міських будинків склали набір поштових листівок циклу «Архітектура Старого Єлисаветграда». Набори листівок (в одному наборі – по десять рисунків) жінка видала власним коштом. Їх подарувала у фонд обласного художнього музею, згодом планує роздати в бібліотеки та галереї міста.
Наталя народилася в Кропивницькому, однак уже десять років не живе в цьому місті. Щоразу, як приїжджає до батьків, любить прогулюватися старими вуличками із блокнотом для замальовок та фотоапаратом.
Наталя Соловйова і співробітник музею Анатолій Кімнатний
«Старовинні двері, які частково збереглися у багатьох будівлях – це останні спогади про те, яким колись був фасад будівлі. То були вишукані двері, чудово скомпоновані, оригінально засклені, з чудернацькими імпостами, різьбленням та майстерно виконаними тафлями… У нас не звикли звертати увагу на старі двері, вважають, що зробити ремонт – це замінити старе на пластикове. Між тим в інших містах, особливо на західній Україні такі двері оберігають, реставрують. Але не в Кропивницькому… Разом із старовиною зникає певна атмосфера. На моїх малюнках – двері зникаючого міста», - розповідає Наталя.
Двері старого міста
Ідея зберегти таким чином елементи старої архітектури в Наталі виникла давно, проте від задумки до втілення минуло п’ять років – лише під час декретної відпустки в жінки з’явився час завершити задумане. На малюнках – двері колишньої лікарні Святої Анни, колишніх театрів «Казка» та «Ілюзія» по вулиці Дворцовій, вхід до водолікарні Гольденберга та інші перлини архітектури старого Єлисаветграда (колишня назва Кропивницького).
На 500 наборів листівок художниця витратила 13 тисяч гривень власних заощаджень.
Author
Інна ТільноваРубрика
Культура