Перейти до основного вмісту

«Ніколи нічого не бійтеся...»

Відомий американський актор, володар «Оскара» Робін Вільямс покінчив життя самогубством
13 серпня, 12:07
ФOTO ДЖЕФФА ВЕСПА / WIREIMAGE

Його тіло було знайдене 11 серпня, в будинку, в якому він проживав, у Північній Каліфорнії, повідомляє Reuters із посиланням на офіс шерифа округу Марін. Вільямсу було 63 роки. Як розповіли в поліції, дзвінок з будинку Вільямса надійшов близько опівдня за місцевим часом. Той, хто телефонував повідомив, що знайшов актора без свідомості, він не дихав. У поліції вважають, що смерть артиста настала в результаті удушення. Водночас точну причину ще належить назвати патологоанатомам.

У минулому Вільямс страждав від наркотичної й алкогольної залежності. І в липні він провів деякий час у реабілітаційному центрі в штаті Міннесота, нагадує newsru.com. Зірка Голлівуду звернувся до медичного центру зовсім не тому, що «зірвався», почавши вживати наркотики й алкоголь, а з тим, щоб підтримати «період тверезості» більш напруженого, ніж зазвичай, трудового графіка. Водночас, за словами його прес-секретаря Мари Баксбаум, останнім часом Вільямс страждав від важкої депресії.

«Я втратила чоловіка й кращого друга, тоді як світ втратив одного з найулюбленіших артистів і чудову людину, — заявила дружина Вільямса Сьюзан ШНАЙДЕР. — Моє серце вщент розбите». «Ми сподіваємося, в центрі уваги буде не смерть Робіна, а незліченні моменти радості й сміху, які він подарував мільйонам», — йдеться в заяві дружини актора.

«Я глибоко приголомшений смертю Робіна Вільямса — чесної, благородної, дуже талановитої людини», — написав у Twitter колега Вільямса по акторському цеху Стів МАРТІН.

«Він увійшов до нашого життя як інопланетянин. І торкнувся кожної струни в людській душі», — так відгукнувся президент США Барак ОБАМА на смерть Вільямса, передає CNN.

«Робін Вільямс був льотчиком, лікарем, джинном, доглядальницею, президентом, професором, неспокійним Пітером Пеном і кожним потроху. Однак він був єдиним у своєму роді», — йдеться в заяві президента. Обама підкреслив, що Вільямс «ділився своїм талантом з кожним, хто його потребував: від військ США за кордоном до жебраків на вулицях».

«Родина Обами висловлює співчуття родині Робіна, його друзям і всім, хто віднайшов дар мови завдяки Робіну Вільямсу», — інформує Білий дім.

Актор чотири рази номінувався на премію «Оскар». Номінації за ролі у стрічках «Доброго ранку, В’єтнаме», «Товариство мертвих поетів» та «Король-рибалка» не принесли йому нагороду. Премію Американської кіноакадемії Робін Вільямс отримав за роль другого плану у фільмі «Розумник Вілл Хантінг» (1997).

Його було визнано «найвеселішою людиною на світі з нині сущих» за версією видання Entertainment Weekly. На його рахунку були десятки успішних комедійних фільмів (зокрема «Джуманджі», «Ніч у музеї», «Доброго ранку, В’єтнаме»), а також п’ять престижних премій «Золотий глобус».

Сам Вільямс із гордістю вважав себе коміком, а драматичний талант пояснював тим, що комедія — «хороший спосіб налагодити справи, коли болить душа».

«На екрані й поза ним він був неймовірно і щедро обдарованою людиною — з його серцем та гумором, які могли робити інших щасливими», — зазначив виданню Variety режисер Шон ЛЕВІ, постановник «Ночі у музеї». «Впродовж усієї своєї кар’єри Робін доводив нас до сліз — інколи від сміху, інколи від співпереживання, а інколи — від того й іншого одночасно. На такий подвиг здатні небагато акторів».

2009 року він переніс операцію на серці. Після цього актор продовжував активно зніматися, брав участь у безлічі комедійних програм, записав три комедійні альбоми і щороку проводив акцію «Комічний контраст», яку він сам організував 1980 року. Кошти, зібрані в ході акції, йшли на користь безпритульних.

Серед його останніх фільмів — комедія «Ніч у музеї-3: таємниця гробниці», яка вийде на екрани в грудні 2014 року. В планах Вільямса наступного року були зйомки в продовженні однієї з найуспішніших комедій за його участю — «Місіс Даутфайр».

Журнал Esquire зробив велику добірку цитат артиста. Наводимо деякі з них:

«Ніколи нічого не бійтеся. В крайньому разі, хай страх буде вашим натхненням».

«Коли я помру, танцюйте на моїй могилі й поливайте квіти тим, що п’єте самі. Робіть, що хочете, тільки не клонуйте мене, тому що мій клон ніколи не буде таким самим, як я».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати