«Ніколи нічого не бійтеся...»
Відомий американський актор, володар «Оскара» Робін Вільямс покінчив життя самогубством![](/sites/default/files/main/articles/13082014/10wiliams.jpg)
Його тіло було знайдене 11 серпня, в будинку, в якому він проживав, у Північній Каліфорнії, повідомляє Reuters із посиланням на офіс шерифа округу Марін. Вільямсу було 63 роки. Як розповіли в поліції, дзвінок з будинку Вільямса надійшов близько опівдня за місцевим часом. Той, хто телефонував повідомив, що знайшов актора без свідомості, він не дихав. У поліції вважають, що смерть артиста настала в результаті удушення. Водночас точну причину ще належить назвати патологоанатомам.
У минулому Вільямс страждав від наркотичної й алкогольної залежності. І в липні він провів деякий час у реабілітаційному центрі в штаті Міннесота, нагадує newsru.com. Зірка Голлівуду звернувся до медичного центру зовсім не тому, що «зірвався», почавши вживати наркотики й алкоголь, а з тим, щоб підтримати «період тверезості» більш напруженого, ніж зазвичай, трудового графіка. Водночас, за словами його прес-секретаря Мари Баксбаум, останнім часом Вільямс страждав від важкої депресії.
«Я втратила чоловіка й кращого друга, тоді як світ втратив одного з найулюбленіших артистів і чудову людину, — заявила дружина Вільямса Сьюзан ШНАЙДЕР. — Моє серце вщент розбите». «Ми сподіваємося, в центрі уваги буде не смерть Робіна, а незліченні моменти радості й сміху, які він подарував мільйонам», — йдеться в заяві дружини актора.
«Я глибоко приголомшений смертю Робіна Вільямса — чесної, благородної, дуже талановитої людини», — написав у Twitter колега Вільямса по акторському цеху Стів МАРТІН.
«Він увійшов до нашого життя як інопланетянин. І торкнувся кожної струни в людській душі», — так відгукнувся президент США Барак ОБАМА на смерть Вільямса, передає CNN.
«Робін Вільямс був льотчиком, лікарем, джинном, доглядальницею, президентом, професором, неспокійним Пітером Пеном і кожним потроху. Однак він був єдиним у своєму роді», — йдеться в заяві президента. Обама підкреслив, що Вільямс «ділився своїм талантом з кожним, хто його потребував: від військ США за кордоном до жебраків на вулицях».
«Родина Обами висловлює співчуття родині Робіна, його друзям і всім, хто віднайшов дар мови завдяки Робіну Вільямсу», — інформує Білий дім.
Актор чотири рази номінувався на премію «Оскар». Номінації за ролі у стрічках «Доброго ранку, В’єтнаме», «Товариство мертвих поетів» та «Король-рибалка» не принесли йому нагороду. Премію Американської кіноакадемії Робін Вільямс отримав за роль другого плану у фільмі «Розумник Вілл Хантінг» (1997).
Його було визнано «найвеселішою людиною на світі з нині сущих» за версією видання Entertainment Weekly. На його рахунку були десятки успішних комедійних фільмів (зокрема «Джуманджі», «Ніч у музеї», «Доброго ранку, В’єтнаме»), а також п’ять престижних премій «Золотий глобус».
Сам Вільямс із гордістю вважав себе коміком, а драматичний талант пояснював тим, що комедія — «хороший спосіб налагодити справи, коли болить душа».
«На екрані й поза ним він був неймовірно і щедро обдарованою людиною — з його серцем та гумором, які могли робити інших щасливими», — зазначив виданню Variety режисер Шон ЛЕВІ, постановник «Ночі у музеї». «Впродовж усієї своєї кар’єри Робін доводив нас до сліз — інколи від сміху, інколи від співпереживання, а інколи — від того й іншого одночасно. На такий подвиг здатні небагато акторів».
2009 року він переніс операцію на серці. Після цього актор продовжував активно зніматися, брав участь у безлічі комедійних програм, записав три комедійні альбоми і щороку проводив акцію «Комічний контраст», яку він сам організував 1980 року. Кошти, зібрані в ході акції, йшли на користь безпритульних.
Серед його останніх фільмів — комедія «Ніч у музеї-3: таємниця гробниці», яка вийде на екрани в грудні 2014 року. В планах Вільямса наступного року були зйомки в продовженні однієї з найуспішніших комедій за його участю — «Місіс Даутфайр».
Журнал Esquire зробив велику добірку цитат артиста. Наводимо деякі з них:
«Ніколи нічого не бійтеся. В крайньому разі, хай страх буде вашим натхненням».
«Коли я помру, танцюйте на моїй могилі й поливайте квіти тим, що п’єте самі. Робіть, що хочете, тільки не клонуйте мене, тому що мій клон ніколи не буде таким самим, як я».
Випуск газети №:
№148, (2014)Рубрика
Культура