Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Нова українська музика просто неба

У Черкасах відбуваються імпрези, які знайомлять із творами класиків і сучасних композиторів
12 липня, 17:33
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ

Уже другий рік поспіль у Черкасах професійні музиканти (в рамках фестивалю «Музичні імпрези України») пропагують широкому загалу публіки українську класичну музику від давнини до сьогодення. Влаштовують просто неба концерти,  музичні семінари, відбуваються зустрічі з відомими композиторами, а ще — шукають молоді таланти та заохочують людей слухати «розумну» музику.

Цьогоріч фест відзначився низкою цікавих концертів, у яких були задіяні не лише професійні музиканти, а й студенти та вихованці музичних закладів України. Окрасою стала прем’єра моноопери «Марія Магдалина» композиторки з Черкас Євгенії Марчук.

— Новацією цього сезону є й Міжнародний інтернет-конкурс юних композиторів Junior Impreza, де юні таланти могли самі створити свій перший професійний опус. Почесним членом журі був відомий український композитор Євген Станкович, а головою суддівської бригади — керівник Національної спілки композиторів України Ігор Щербаков. Взяли активну участь у роботі журі й зарубіжні музичні митці з Торонто (Канада). Потому були оголошені результати конкурсу та за підсумками відібрано низку найкращих творів для участі у концертах фестивалю, — розповіла учасник фестивалю, музикознавець Тетяна БАЧУЛ.

Крім того, в рамках фесту відбувся концерт пам’яті видатного українського композитора-шістдесятника Олександра Винокура. «Кілька маловідомих творів митця були відредаговані і прозвучали в залі Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського. Завдяки цьому вдалося привернути увагу до творчості унікального композитора, який працював у різних стилях і напрямках, поєднував працю композитора й викладача. Можна стверджувати, що Олександр Винокур разом із колегою, черкаським теоретиком і педагогом Володимиром Нестеренко заклав підвалини професійного композиторського мистецтва в Черкасах», — розповіла композитор, викладач Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського Євгенія МАРЧУК.

Були і виїзні концерти, і концерти у закладах міста, і просто неба у одному з черкаських скверів. «Вже вдруге в Черкасах проводиться цикл концертів «Мелодії фонтану» в концертному жанрі Оpen air. Цьогоріч найгучніші оплески отримали учні з черкаських та київських музичних шкіл. Серед них і наймолодший учасник — юний композитор і виконавець на ударних інструментах Тимофій Донець (7 років) виконав свій власний твір — «Марш піратів» для фортепіано, який прозвучав у цікавій і яскравій версії для ударного інструмента — концертних дзвіночків», — повідомила Тетяна Бачул.

Втім, найгучніша подія, яка найбільше запам’яталась як учасникам фесту, так і глядачам — моноопера «Марія Магдалина». «У цьому проекті була задіяна велика кількість митців різних творчих галузей. В центрі подій — ліричне сопрано Олесі Рожкової, яка створила незабутній образ головної героїні. Режисери-постановники опери — Цезар Белло (Канада) та Олександр Донець (Україна). Серед авторів та учасників проекту: Ірина Козлова (лібрето), Лідія Синьогуб (хореографія), Євген Землянський (звукорежисура), Ольга Ященко (сценічні костюми). Також особливістю цієї прем’єри стала участь найталановитіших студентів Черкаського музичного училища з різних виконавських факультетів. Диригент — Сергій Осауленко, який втілив у концерті життя складну сучасну музичну партитуру», — розповіла Євгенія Марчук. Нині звукозапис моноопери «Марія Магдалина» перейшов до фонду звукозаписів України, поповнивши музичну скарбницю, стверджують організатори.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати