«О-Фест» (оперета-опера-мюзикл) — як одна душа!
На два дні Буча й Київ стали майданчиками прекрасного дійства![](/sites/default/files/main/articles/18062013/10fest.jpg)
Музичний фестиваль, заснований Національною оперетою України, відкрився в містечку Буча, а закінчився у нашій столиці. У бучанському ландшафтному парку гості спостерігали на літній терасі ресторану за кулінарим майстер-класом «Від Джоакіно Россіні» за участю відомого шеф-кухаря. Ерве Бурдон із Франції спеціально приїздив до України, аби порадувати своїми кулінарними шедеврами: він приготував карпаччо із дорадо та пиріг із гусячої печінки з яблуками та грушами. Ті, кому вдалося скуштувати ті вишукані страви, захоплено вигукують: «Перфетто!»
На виставці народних ремесел відвідувачі парку, крім споглядання вишуканих виробів майстрів: писанки, вишиванки, ляльки-мотанки, прикраси та чимало іншого, — мали змогу випробувати себе і попрацювати на гончарному крузі, доторкнутися руками до «живої» глини і створити власний витвір фантазії. Охочими до цієї забави виявилися діти, які з задоволенням створювали свої перші «шедеври». Тим паче, що на мистецький лад якнайкраще налаштовувала PoezoFoniа — літературно-музичний діалог на сцені під найдавнішим у парку дубом.
Українські поети, композитори і музиканти щедро ділилися своїми вміннями й талантами. Музика і слово гармонійно співіснували й доповнювали одне одного, а новий твір, нова композиція народжувалася безпосередньо на очах у публіки. Неабияку зацікавленість викликало ще й те, що під час поезофонії композитор та гітарист Дмитро Радзецький продемонстрував звучання свого авторського винаходу — унікальної 10-струнної Радз-гітари, яка поєднує в собі класичну та електрогітару, акустичну, бас-гітару і синтезатор.
Потім на камерній сцені один одного змінювали творчі музичні колективи, демонструючи кожен власний стиль музики.
— Ми маємо сьогодні унікальну можливість завдяки цій культурній мистецькій події сказати на увесь світ, що Україна — дійсно гостинна країна, в якій виховують та примножують власні таланти й високе мистецтво, а також цінують і поважають творчість інших країн, — сказав співголова форуму, художній керівник театру оперети Богдан СТРУТИНСЬКИЙ. — Символ фестивалю — перша його літера. Коло — це та складова, яка об’єднує всіх нас навколо одного — бажання жити музикою. «О-Фест» поєднав три головних жанри — оперету, оперу й мюзикл у виконанні різних артистів із понад 10 країн світу.
— Мене тішить те, що таке масштабне грандіозне дійство відбулося саме в нашому місті, — наголосив голова Бучанської міської ради Анатолій ФЕДОРУК. — Разом із колективом Національної оперети ми творимо нову історію мистецтва, розкриваючи і даруючи його глядачам. Фестиваль «О-Фест» — це спільне свято тих, хто любить музику, хто прагне до прекрасного й має на меті розвиток і збагачення культури.
Гість фестивалю із Литви — керівник Каунаського державного музичного театру Беньямінас ЖЯЛЬВІС, сказав: «Фестиваль відбувся на високому європейському рівні. Зібрати на одній сцені кращих у світі виконавців жанрів оперети, мюзиклу та опери — це до снаги лише талановитим менеджерам зі щирим, добрим серцем та відкритою душею».
Ольга КАМІНСЬКА, народна артистка України, а нині солістка Хорватської національної опери ім. Івана Зайця, наголосила, що за 15 років, які вона провела, працюючи за кордоном, Національна оперета надзвичайно підвищила свій фаховий рівень. «Я щаслива, що опинилася поміж рідних мені людей, на рідній українській землі, — розповідає співачка. — Мене переповнюють емоції, хочу, аби фестиваль процвітав, набував всесвітньої популярності й об’єднував нас, артистів, на одній інтернаціональній сцені саме в Україні!»
А сцена дійсно була інтернаціональною, адже в «О-Фесті» взяли участь кращі артисти-вокалісти з України, Росії, Австрії, Польщі, Литви, Румунії, Хорватії, Азербайджану, Казахстану, Франції та Ірану.
Глядачі захоплено спостерігали за магічним дійством, що відбувалося на сцені літнього театру. Пролунали найвідоміші світові музичні твори, а оркестр виконував легендарні мелодії, а публіка майже після кожного виступу вигукувала: «Браво!»
Спеціальний гість фестивалю — українська оперна і джазова співачка ДЖАМАЛА — заворожила своїм блискучим виступом і звернулася зі словами: «В Україні сьогодні народився єдиний і неповторний за своєю природою музичний фестиваль. Я щаслива, що виступаю на цій сцені, мене переповнюють почуття радості й гордості від того, що я поряд із такими талановитими людьми. Моя мрія — щоб мої діти росли не під телевізійні талант-шоу, а саме в час розквіту таких фестивалів».
На другий день фестивалю, який минув уже Києві, Національна оперета запросила представників ЗМІ, мистецтвознавців, журналістів, театральних критиків та гостей до мистецько-концертного центру ім. Івана Козловського, який нині є майданчиком Національної оперети, на унікальний захід, якого ще не було на жодному фестивалі, — «Спіритичний сеанс за круглим столом» і спілкування з духом Фестивалю про місію та майбутнє «О-Фесту». Всі учасники круглого столу мали нагоду обмінятися думками й поспілкуватися в дружньому колі однодумців. Окрасою події стали вишукані виступи солістів театру під витончену гру на фортепіано.
Увечері коло будівлі Національної оперети відбувся флешмоб «Музика єднає серця» та виступ симфонічного оркестру театру на чолі з головним диригентом Дмитром МОРОЗОВИМ: «Національна оперета прагне, аби глядач насолоджувався прекрасним. А що може бути прекраснішим від живої оркестрової музики, яка народжується на очах у вдячної публіки?»
На Гала-концерт міжнародного музичного фестивалю «О-Фест» зібралася повна зала глядачів (були й ті, хто лише добу тому побували в парку в Бучі), аби насолодитися майстерністю артистів, послухати в чудовому виконанні пісні, арії, дуети, увертюри і куплети із всесвітньо відомих опер та оперет.
КОМЕНТАР
«МАСШТАБНІ ПОДІЇ СВІТОВОГО ЗНАЧЕННЯ ЧАСТО ВІДБУВАЮТЬСЯ В МАЛИХ МІСТЕЧКАХ»
Вадим КОПИЛОВ, радник прем’єр-міністра України:
— Буча — по суті, місто, яке тільки сім років тому стало самостійним. А два роки тому в самому центрі з’явився парк площею понад 40 га. Цю ділянку старого лісу можна було віддати під якусь забудову. Проте мер за підтримки певних депутатів зумів ухвалити рішення, щоби там зробити парк, який став улюбленим місцем горожан. Туди приїжджають звідусіль, у тому числі з Києва. От ми прибули зранку в день фестивалю і побачили, що сім’ї з дітьми відпочивають на траві, а молодь років 15-17-ти сидить на лавках і грає на гітарах. Причому грає не що-небудь попсове, а цікаву музику.
О’Fest відбувався в Літньому театрі. Взяти участь у ньому було запрошено виконавців із семи країн, щонайменше. Не думаю, що в мешканців містечка є можливість часто слухати співаків такого рівня. Вся подія була буквально просякнута позитивом. Позитив ішов від природи, людей, музикантів... Позитиву — ось чого зараз так бракує.
Свято відбулося завдяки енергії двох людей — мера Бучі Анатолія Федорука і директора Київського національного академічного театру оперети Богдана Струтинського. Добре, що подія відбувалася не в Києві. Як відомо, масштабні події світового значення дуже часто відбуваються не в мегаполісах, а в малих містечках, що допомагає розвиватися інфраструктурі цих міст. Особливо, коли фест організовується з року в рік.
Випуск газети №:
№105, (2013)Рубрика
Культура