Перейти до основного вмісту

Паризький путівник українського авангарду

Із 1 до 30 жовтня у Франції відбудеться виставка арт-об’єктів та перформанс-дефіле «0, 10» дизайнера Федора Возіанова, натхненного роботами Малевича та Архипенка
27 вересня, 15:24

Проект розпочнеться у Парижі 1 жовтня з виставки, а  фешн-частина триватиме під час Паризького тижня моди до 6 жовтня.

Нагадаємо, один із провідних українських дизайнерів, засновник марки Vozianov Федір ВОЗІАНОВ народився у відомій київській родині. Його батько Віталій Возіанов — журналіст, у 1990-ті очолював агентство «Укрінформ», дядько Олександр Возіанов — медик, засновник урологічної наукової школи. Федір Возіанов також мав зробити блискучу лінгвістичну кар’єру, але обрав зовсім інший шлях і  з 1998 року обрав fashion-дизайн як основну професійну сферу життя.

— Я закінчив Київський інститут іноземних мов, тривалий час викладав англійську мову, але настав момент (досить пізно з точки зору віку), коли відчув, що або займатимуся дизайном, або взагалі не знаю, як існувати далі, бо робити те, що не хочеться, вже було неможливо, — цитує Ф. Возіанова ukrinform.ua. —  З одного боку, це було нелегке рішення — кардинально змінити все, а з іншого — дуже легке, тому що я не міг вчинити інакше... Одяг для мене — це теж певний вид мови, яким я намагаюся говорити. У кожній мові має бути ідея, адже без неї вона точно буде мертвим. У цьому сенсі, всі мої колекції — це висловлювання...

Тривалий час я не хотів входити в так званий мейнстрим української моди, мені були більше цікаві міжнародні виставки і проекти, розказав  fw-daily.com Возіанов. —  Моє перше Italian White trade show взагалі сталося несподівано: заявку я подав тільки завдяки тому, що мій близький друг Мауріціо Аскеро разом з баєром Алессандрою Дайнеллі переконали мене, що у бренду дійсно є високий міжнародний потенціал. Уже через два тижні мені подзвонили з італійського Vogue і сказали, що я став лауреатом конкурсу Vogue Talents. Я надіслав малюнки та ескізи, а коли приїхав до Мілана, вже на другий день в Grand Hotel de Milano італійській публіці розповідали про мене і ще 7 фіналістів, яких відбирали по всьому світу. 

Стиль від Федора Возіанова — естетичний авангард — придатний для street wear і водночас  певною мірою консервативний.

— На перші сукні-картини мене надихнув видатний киянин, знаний у всьому світі Казимир Малевич. У нашій колекції «Супрематизм 2.0» ми послуговувалися його символами як базовими елементами. Він створив своє коло, квадрат і хрест уже сто років тому, але його творчість дуже співзвучна сучасній моді й він мені дуже близький, — зізнається дизайнер. — Олександр Архипенко — американський скульптор і художник українського походження, один з найбільших представників кубізму в скульптурі. Він дуже цікава особистість, зробив дуже важливі речі для скульптури і, здається, для дизайну.

Архипенко застосовував у своїй скульптурі «порожній простір», тобто — у нього діри виступають різними композиційними елементами: замість обличчя може бути порожнеча — це працює як важливий виразник змісту.

Мені спало на думку, що порожні отвори в одязі також є дуже важливими, і я зробив колекцію, де багато дірок, але всі вони конструктивно необхідні й доречні.

Виявилося, що завдяки новим якостям речей з «порожнім простором» можна створити гібридний одяг: шорти-спідниці або незвичайні сукні, які незвично вдягаються — спочатку входите в один отвір, потім в інший — і все, на вас нове цікаве вбрання.

Ще Архипенко використовував контррельєфи — коли є рельєф, і є його дзеркальне відображення — ми також використали цей цікавий і виразний прийом, який раніше ніким не застосовувався...

До речі, протягом місяця для відвідувачів французької столиці працюватиме виставка «Малевич. Кольори України». За словами  організаторів, також відбудуться:

— прем’єра  документального фільму «Малевич. Український квадрат» (режисер Дмитро Джулай);

— презентація книг видавництва «Родовід»  «Казимир Малевич, київський період 1928—1930»; монографії Віти Сусак «Олекса Грищенко. Динамоколір» та  «Українські мистці Парижа. 1900—1939»;  Ярослава Лешка «Олександр Архипенко. Візія і тяглість».

«Паризький путівник українського авангарду» прийматимуть у себе культурно-інформаційний центр при Посольстві України у Франції та  Little Odessa Gallery. Це проект втілено за підтримки «Українського культурного фонду».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати