Павло Табаков: «Треба налаштуватися на успіх і працювати, не помічаючи перешкод»
Чи виживе інтелігент-романтик у шоу-бізнесі?Співак, музикант і композитор, якого дехто з телеглядачів запам’ятав як переможця конкурсу «Шанс» (2005 р.), а торік Табаков ще голосніше заявив про себе. Він переміг у шоу «Голос країни-2» , підписав контракт із відомою студією звукозапису Universal Music Group. У житті Павло такий же, як і на сцені: безпосередній, органічний, щирий і галантний. Він займається улюбленою справою — пише музику, співає, активно виступає не тільки в Україні, а й за кордоном. Табаков володіє польською, англійською та французькою мовами. Грає на акордеоні, фортепіано та гітарі. Випустив уже чотири альбоми: «Тільки ти моя» , «Різдво для двох», «Ти підпалила рай» , «Кава-Blues», є автором музики багатьох пісень.
— Минулий рік був для мене щасливим, — зізнається Павло ТАБАКОВ. — Я став переможцем у «Голосі країни-2». У мене народився син Олексій (старшій донечці Насті — скоро два рочки). Нещодавно підписав контракт із студією звукозапису Universal Music Group. Це — престижно й почесно. Адже Universal Music опікується багатьма відомими артистами світового рівня (це Леді Гага, Андреа Бочеллі, Ріанна, Джон Бон Джові...) Тож співпраця з цією компанією дає можливість вийти на вищий рівень, більш ширшу аудиторію слухачів. Уже навесні під лейблом Universal Music вийде мій новий альбом... Саме Діана Арбєніна (тренер «Голосу країни-2») додала драйву в мій спів і дещо змінила загальний образ на тому проекті.
— Якою мовою ви з нею спілкувалися?
— Я — українською. Діана — російською. Ще на початку нашої співпраці вона сказала: «Мне очень нравится ваша мова». І просила, щоб я розмовляв українською. «Намагатимуся, Павле, тебе зрозуміти, — казала. — Що не розумітиму — перекладеш». Так і було. Знаєте, найважливішим і найсуперечливішим моментом був щотижневий вибір конкурсної пісні. Тут або пан, або пропав! У таких конкурсах беруть участь голосисті співаки. І саме на виконанні пісні можеш «погоріти», й тоді на своїй перемозі поставиш крапку. Коли ми обирали пісню для нашого дуету, Діана мовила: «Мы с тобой будем петь вашей мовою. Я ее выучу». Ці слова ще більше додали мені поваги до цієї співачки. За місяць Діана вивчила й заспівала чистою українською! А які емоції вона вклала в цю пісню! На знак вдячності за співпрацю, за шану до моєї рідної мови я замовив у львівської лялькарки Катерини Кирилової ляльки (копія нас з Арбєніною під час виконання дуетом пісні з репертуару «Океану Ельзи» — «Вище неба») й подарував Діані.
ДЕ ДРУЖНІШІ, ТАМ І СИЛЬНІШІ
— Розкажіть про концерти, які дали в Голландії?
— Я виступав із концертами разом із друзями — колективом «Орфей» ( у 1997 — 2003 рр. Табаков був солістом і аранжувальником а-капельної групи «Менестрелі». А в 2003 — 2008 рр. — солістом і аранжувальником чоловічого октету «Орфей». — В.Ш.). Ми жили в заповідній зоні: навколо — така життєдайна природа. Ліс, озеро... А ввечері давали концерти. Ми виконували здебільшого духовну музику. Від фольклорних творів, духовної музики до світових хітів (у виконанні «Орфея») закордонні слухачі просто шаленіли. Хоча в Голландії публіку важко чимось здивувати. Вони вже стільки різного надивилися й наслухалися! Поки що, треба зізнатися, українська естрадна музика їх не цікавить. Взагалі наша та їхня поп-культура абсолютно різні. Щоправда, деякі українські авторські пісні їм подобаються. Зокрема, в Голландії та Франції дуже полюбили слухачі мою пісню «Тільки ти моя». Відчуваючи інтерес, я переклав цей твір на французьку мову.
— Павле, на перший погляд, вам усе легко дається, а насправді?
— Легко, якщо дивитися збоку. Насправді ж... За зовнішньою легкістю — виснажлива праця. Талановита людина, яка лінується працювати над собою, не завжди сягне піку слави, популярності. І навпаки, знаю менш здібних артистів, які сягнули більших висот завдяки своїй наполегливості, настирливості, працьовитості. Може бути чудова музика й змістовний текст, але, якщо співак не пропустить пісню через своє серце, не вкладе енергію, — він не матиме успіху. Важливо поставити перед собою ціль, налаштуватися на успіх і працювати, не помічаючи перешкод. У мене дружна творча команда. Те, що колись намагався зробити сам, тепер творимо спільними зусиллями. Як каже приказка, «де дружніші, там і сильніші».
— Павле, вищу музичну освіту ви здобули у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка, де удосконалювали свою гру на акордеоні (хоча граєте також на фортепіано та гітарі) й вчилися хоровому та оркестровому диригуванню. Кажуть, що ви викладали вокал у Львівській фінансовій академії. Це правда?
— Так, у цьому навчальному закладі був факультатив вокалу. Я навчав студентів-фінансистів правильному диханню, постановці голосу. Готував концерти. Зараз я вже «переріс» цей період.
— Тоді хто кому більше потрібний: співакам — фінансисти чи фінансистам — співаки?
— Одні другим. Фінансистам потрібна розрядка, позитивні, близькі серцю емоції. Вони знаходять їх у пісні. А артистам треба вирішити чимало економічних, фінансових питань. Це ж все-таки шоу-бізнес...
ДАВАТИ КОНЦЕРТИ МОЖНА ПО ВСЬОМУ СВІТІ, А ЖИТИ ХОЧУ НА БАТЬКІВСЬКІЙ ЗЕМЛІ!
— Свого часу хотіли виїхати до Франції. Чому?
— Було це після закінчення Львівської консерваторії, й батьки підтримали мій намір. У Францію я часто їздив на гастролі. Загалом був у цій країні 26 разів (недавно візи порахував). Маю там чимало друзів. На щастя, за кордон назавжди не виїхав. Так, мене приваблює Париж. Подобається французька мова, кухня, їхня манера спілкування між людьми. У Парижі разом зі співаками з усього світу 2006 року я навіть брав участь і вийшов у півфінал престижного пісенного телепроекту «Заходьте, артисти» (на кшталт нашої «Фабрики зірок»)... За кордоном треба бути фінансово незалежним. Здивувати когось надзвичайно важко. На нас там ніхто не чекає. Як кажуть, «де народився, там і згодився». Давати концерти можна по всьому світові, а жити хочу на батьківській землі!
— Ви обрали собі нелегкий хліб у шоу-бізнесі...
— Втриматися в шоу-бізнесі «на плаву» важче, аніж опинитися на його вершині. Тобто досягти висоти легше, аніж лишитися на ній. А підйоми та спади є у всіх — навіть у всесвітньо відомих артистів.
У шоу-бізнесі — різні люди. Є заздрісники, які люблять ставити «підніжки», «обмивати кісточки». Усе залежить, як ти ставишся до пліток про себе. Але там і не без добрих людей!
P.S. Телеканал «1+1» оголосив, що тренерами шоу «Голос країни-3» стануть Святослав Вакарчук, Тіна Кароль, Олег Скрипка й Олександр Пономарьов. Цією новиною поділився головний продюсер розважальних програм каналу Анатолій Ярема. Наразі підготовка шоу йде повним ходом. Старт проекту призначений на весну.
Нагадаємо, що фіналісткою вокального шоу «Голос країни. Діти» стала наймолодша учасниця проекту — семирічна Аня Ткач (Одеська обл.) — учениця зоряного тренера Олега Скрипки.