Перейти до основного вмісту

Передріздвяна історія з Бродвею

Відомий мюзикл Annie Jr. драйвово зіграли вихованці Broadway Kids Studio
24 грудня, 11:58

Передноворічні свята традиційно обожнюють діти. Саме напередодні них в Київській Опері представили  різдвяну музичну історію з щасливим хеппі-ендом.

Відомий мюзикл Annie Jr. драйвово зіграли вихованці Broadway Kids Studio - єдиної в Україні музично-театральної дитячої студії, що займається постановкою саме ліцензійних бродвейських мюзиклів.

ОПОВІДЬ, ЩО ЗАХОПЛЮЄ СЕРЦЯ

Мюзикл Annie заснований на популярному коміксі Гарольда Грея «Маленька сирітка Енні», в якому розповідається історія одинадцятирічної дівчинки, котра живе в сирітському притулку. Втім, після низки перепитій їй щастить і втілюється в життя найзаповітніша мрія – дівчинка стає частиною родини й залишає сиротинець. Тема життя в подібних притулках розкривалася письменниками різних епох – «Джейн Ейр» Ш. Бронте, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса. Дана ж історія розгортається в період Великої Депресії в США за часів президентства Т. Рузвельта.

Прем'єрний показ оригінальної версії мюзиклу відбувся в 1977 році з музикою Чарльза Страуза на тексти Мартіна Чарніна (за книгою Томаса Механа).  Вистава не сходила зі сцени впродовж шести років, що стало рекордом для Alvin Theatre. Вистава отримала Tony Award в кількох номінаціях. Мюзикл свого часу справив таке сильне враження на громадян США, що з часом в країні були ліквідовані всі притулки, а сироти дотепер виховуються виключно в прийомних сім'ях. Постановка не втрачає актуальності досі: вона поновлена на Бродвеї у 2012 році та лондонському Вест Енді – в 2017-му.

 JUNIOR-ВЕРСІЯ

Приставка Jr. акцентує, що всі ролі виконують діти. Спеціально для юних виконавців створена дещо скорочена версія твору американською компанією МТІ. Для постановки в Україні студія Broadway Kids придбала ліцензію, що також є важливим виховним моментом для дітей-учасників проекту, адже вони привчаються до «правил гри» у поводженні з авторськими правами. Засновниця і продюсер колективу Марія Прилипко розповідає: «Купуючи ліцензію, по-перше, ми отримуємо ексклюзивний матеріал для роботи (включаючи ліцензійний диск із записом американського оркестру, під який працюють діти та брендований сценарій-книгу для кожного маленького артиста), а по-друге, виконуємо всі канони захисту авторського права, за якими давно працює весь цивілізований світ». Перша постановка мюзиклу в Україні відбулася в березні 2015 року, але тоді у виставі зберігали історичний контекст подій, зараз же візуальне вирішення було осучаснене.

РОЗМАЇТИЙ КАЛЕЙДОСКОП

Спектакль наповнений досить різноплановими персонажами – від найбідніших прошарків до самого Президента; від корисливих самозванців (на кшталт лисиці Аліси й кота Базиліо) до героїв з щирими помислами і доброю душею, які роблять різдвяні чудеса можливими. В постановці задіяно 20 дітей і фактично в усіх цих ролях вони почувалися впевнено і органічно. Для юних артистів подібна практика є чудовою сумішшю «приємного з корисним». Адже в такому творчому смузі одночасно можна «прокачати» кілька вмінь - музичне виконавство, акторську гру, психологічно звикнути до публічних виступів та поєднати це з вивченням англійської мови (вистава йде мовою оригіналу). І саме жанр мюзиклу, який потребує не просто співаків, а універсальних виконавців, підходить для цього найкраще.

ЗВУКИ МУЗИКИ

В музичному оформленні чергуються сольні та колективні номери з виразними мелодіями, що легко засідають в пам’яті, по-бродвейськи яскравими гармоніями. В першому ж номері експонуються мешканці притулку – вони заспокоюють свою подружку, якій наснився недобрий сон. Їх найзаповітніша мрія – залишити притулок, адже умови для них нестерпні. Погіршує ситуацію жахливе ставлення дошкульної власниці місс Хенніган (Марія Трагер), котра постійно незадоволена і примушує їх до тяжкої роботи. Виконавиця ролі переконливо представила образ жорсткої та егоїстичної пані. Лідерка дитячої компанії Енні (Ізабел Гурвіч) настільки смілива, що навіть здійснює відчайдушну спробу втечі, під час якої знайомиться з бездомною собачкою Сенді (Евеліна Годлевська). Саме в цій сцені звучить одна з найвідоміших тем мюзиклу Tomorrow, в якій дівчинка висловлює сподівання про світлі зміни, яких вона чекає у житті. Ця тема, як лейтмотив, звучатиме кілька разів впродовж вистави, і не дарма. Раптово події в житті маленької Енні обертаються як в казці – відомий мільярдер Олівер Уорбакс (Михайло Семенов) запрошує її провести різдвяні канікули і… більше не зможе з нею розлучитися. Виконавиця головної ролі напрочуд артистично розкрила образ, і мала дуже гарну вимову.

Нестримна дитяча енергія втілилася в сюжетно оформлених танцювальних вставках з винахідливими «рокіровками». До найбільш виразних належить сцена, в якій за наказом місс Хенніган діти чистять підлогу і жаліються на важкі умови – It's the Hard Knock Life. Номер перетворено в груповий танець з активною ритмікою та синхронними рухами.

Постановники проєкту прагнули пробудити в дітях симпатію, показати що мрії збуваються, і подарувати відчуття казки. Тож ця історія може успішно доповнити передсвятковий репертуар, поряд з популярними сюжетами  «Лускунчика» чи «Різдвяної історії».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати