Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Піаніст і симфоніст

У Львові відбувся фестиваль-конкурс, присвячений творчості Віктора Косенка та Бориса Лятошинського
23 грудня, 15:48

Конкурс був приурочений до 120-річчя від народження двох класиків української музики, що припадають на 2015—2016 рр. Ювілейний рік Лятошинського, що минає, можна охарактеризувати, перефразовуючи слова професора Ради Лисенка: «Про українську музику у нас більше говорять, ніж грають»! А між тим трактування української  фортепіанної музики потребує більше уваги.  І зараз потроху  вона починає звучати в міжнародному просторі.

Наприклад, у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка склалася традиція регулярного проведення конкурсів із виконання української музики. Ініціатором і промоутером  цих заходів є професор Марія Крушельницька, яка протягом своєї діяльності багато зробила для опанування українського репертуару молодими піаністами. Нинішній конкурс був четвертим (попередньо вшановували творчість М.Лисенка, В. Барвінського, С. Людкевича, Л. Ревуцького, А. Кос-Анатольського). Виконання творів Косенка і Лятошинського вимагає від піаніста технічної і духовної зрілості.

Особливості програми зумовили порядок конкурсного прослуховування. Воно було поділено на два монографічні розділи, присвячені окремо кожному з композиторів. Кожен  складався з двох турів: 1 — великі форми, 2 — малі форми. Було виконано практично всі твори Лятошинського для фортепіано соло, а також три Сонати, Пасакалію та ще низку поем і етюдів Косенка. Деякі твори повторювалися не один раз. Охоплювати творчість цих композиторів у такому обсязі ще не доводилося.

Найяскравіших студентів-піаністів відзначили преміями: у номінації «Віктор Косенко» — Роксоляна Підлипна, учениця М. Драґана; в номінації «Борис Лятошинський» — Діана Чубак, учениця О. Рапіти. Більшість учасників отримала відзнаки за краще виконання того чи іншого твору програми.

До речі, заплановано програму Конкурсу української музики на наступний навчальний рік. Його центральним іменем стане  творчість Миколи Колесси.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати