Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Підкорення Баден-Бадена

Україна вперше взяла участь у бієнале — пост-вернісаж події нині представлено у київській галереї «Камера»
22 листопада, 10:26
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Невелике затишне містечко в Німеччині — Баден-Баден, — куди традиційно їздила на води та показати наречених імперська знать, де не одну годину із сумом і радістю просидів за гральним і письмовим столами класик духовних поривань — Федір Достоєвський, у новітні часи продовжує бути не лише модним курортом нуворишів, а й одним із центрів, де відбуваються фестивалі сучасного мистецтва.

Цього року, завдяки особистому ентузіазму Юрія Круликовського, генерального директора Фонду сприяння мистецтв, Україна вперше була там представлена. На жаль, часи, коли невелика, але затишна зала на вул. Фролівській збирала шанувальників сучасного мистецтва — живопису і фотографії, перфомансів і мінівистав, літературних і музичних вечорів, канули в Лету... Але Ю. Круликовський, ентузіаст від культури, не опустив рук, коли існування Фонду втратило сенс для «сильних світу цього», і не лише зберіг, але і продовжив благородну місію, наполегливо прокладаючи шлях творцям сучасного мистецтва — до глядачів. Мігруючи від галереї «М17» до галереї «Камера», він не втомлюється знайомити нас із набутками нових і вже відомих майстрів.

Цей рік завдяки наполегливим пошукам нових шляхів до нових глядачів приніс чудові плоди — Україна вперше взяла участь у бієнале в Баден-Бадені. І не лише зацікавила фахівців і шанувальників, але й отримала запрошення до подальшої співпраці.

В експозиції були представлені роботи Олександра Шимбаровського і Вадима Шаманова, Ігоря Гайдая й Олега Пінчука, Расима Сейдімова і Темурі Папіашвілі. Вони так яскраво і переконливо заявили про нашу країну, що змусили подивитися на Україну, як повноправного, конкурентоздатного учасника сучасного культурного процесу.

— Як куратор і автор ідеї, — говорить Юрій Круликовський, — я щасливий. Фестиваль Contemporary Art Baden-Baden ще молодий, але впевнено завойовує свою нішу в представленні нового мистецтва. І вкрай важливо і перспективно, що наша експозиція змогла зацікавити не лише фахівців, але і простих (і дуже непростих), глядачів. Про це свідчить дуже позитивний «комерційний підсумок» цього проекту.

А щоб українські глядачі могли побачити, оцінити та порадіти за своїх митців, ми запросили всіх на пост-вернісаж, що відкрився в галереї «Камера».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати