Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Прощавай, пані Моніко... «Кабачка 13 стільців»

Пішла з життя народна артистка Росії Ольга Аросєва
15 жовтня, 11:52

Їй було 87 років. Після тривалої хвороби в Москві померла Ольга Аросєва, передає прес-служба Московського академічного театру сатири, в якому актриса працювала з 1950 року.

– Ольга Олександрівна була актрисою високоінтелектуального класу. За всього її зовнішнього театрального «хуліганства», вона була абсолютно розкутою на сцені й у житті. При цьому вирізнялася рідкісною освіченістю, знанням російської культури й відчувала всі болі людського життя, – вважає спецпредставник президента РФ з міжнародної культурної співпраці Михайло ШВИДКОЙ.  – Незважаючи на те, що життя в Аросєвої було досить трагічним, вона зуміла знайти свій стиль у мистецтві. «Її мистецтво – вищий пілотаж. За це її любили мільйони глядачів. Таких акторів дуже мало. Ось чому смерть Ольги Аросєвої – велика втрата не лише для її рідного Театру сатири, а й для всього мистецтва. Адже лише одна її поява на сцені або на екрані незмінно викликала щасливу усмішку.

– Я грав разом із Аросєвою й ставив для неї, – сказав РІА «Новости» Олександр ШИРВІНДТ,  художній керівник Театру сатири. – Ми дружили й, незважаючи на її непростий характер, примудрилися жодного разу не посваритися. Вона стільки пережила. За своєї краси й чарівливості це була незвичайно стійка жінка зі сталевими м’язами. Ідуть у небуття справжні стовпи. Померла велика актриса. Такі втрати непоправні. Це унікальна жінка – такі вже не народжуються!»

Ольга Аросєва народилася 21 грудня 1925 року в Москві, в сім’ї відомого більшовика й дипломата Олександра Яковича Аросєва. Дитинство Ольга провела за кордоном – у Парижі, Стокгольмі й Празі. 1933 року сім’я Аросєвих повернулася до Москви, а  1937-го її батька репресували. У шкільні роки брала участь у виставах шкільного драматичного гуртка, займалася в дитячій театральній студії Ключникова. З початком війни Аросєва вступила до циркового училища, а потім до Московського міського театрального училища.

За свою довгу й плідну артистичну кар’єру О.О. Аросєва  зіграла безліч ролей, серед них: Хун-Нян у «Пролитій чаші», Клотільду й Рашель у «Панові Дюруа», Юлію Джулі в «Тіні», Марселіну в «Безумному дні, або Одруженні Фігаро», Махоніну в «Піні», Хльостову в «Горі з розуму», Серафіму Іллівну в «Самовбивці», Шарлоту у «Вишневому саду», Діану Леонідівну в «Мовчи, смуток, мовчи» й багато інших. Усі ролі були зіграні з комедійним блиском і дивною точністю.

У кіно Ольга Аросєва дебютувала 1948 року, у фільмі «Дорогоцінні зерна». Потім були стрічки: «Ми з вами десь зустрічалися...», «Дівчина без адреси» й інші. Але першим великим успіхом у кіно стала роль Люби в комедії Ельдара Рязанова «Стережися автомобіля».

Загалом у фільмографії актриси понад 40 ролей, серед яких не можна не відзначити роботу в трагікомедії «Інтервенція», в музичній комедії «Трембіта», в комедіях «Дідусі-розбійники» й «Неймовірні пригоди італійців у Росії».

Всенародну популярність принесла Ользі Аросєвій роль у телепередачі «Кабачок «13 стільців». Законодавицю мод і заповзятливу світську левицю пані Моніку полюбили телеглядачі. Її голосом говорять і ексцентрична Баба Яга із серії олімпійських мультфільмів «Баба Яга проти» й пані Беладонна з «Пригод поросяти Фунтика». А однією з останніх кіноробіт стала роль прабабусі в серіалі «Свати».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати