Птахи Пантоніо
Цього понеділка у Києві був представлений новий мурал франко-португальського митця Пантоніо (Pantуnio)
Презентація пройшла в присутності автора, а також посла Португалії в Україні Марії Крістіни Алмейди, радника з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Паскаля Сліванські та виконавчого директора Французького інституту в Україні Матьє Ардена.
Пантоніо — мураліст з Португалії; народився на Азорських островах, розташованих в Атлантиці на відстані 1500 кілометрів від материка. Його справжнє ім’я Антоніо Коррейя. Закінчив художню школу. Малювати на вулицях почав з 90-х. Його розписи, повні шаленого динамізму й руху, нагадують водночас і переплетіння м’язових тканин, і дивні візерунки, і зграї химерних створінь з чорних і синіх хвилястих ліній.
Пантоніо надихається образами тварин Португалії та Франції — сардин, ластівок, зайців, коней, ящірок, а також краєвидами свого дитинства — морськими хвилями, чорними скелями, горами. Безліч його фресок можна знайти як у Лісабоні, так і в Парижі, де митець нині проживає. Саме у французькій столиці в 2015-му Антоніо створив найбільший розпис у Європі: зграю риб на стіні заввишки 66 метрів та завширшки 15 метрів.
У Києві Пантоніо не вперше: торік у серпні він завершив масштабний мурал на стіні 16-поверхівої висотки на проспекті Перемоги, 95 неподалік станції метра «Святошин». А днями він також виконав розписи в «Мистецькому Арсеналі» та в Чорнобилі.
Адреса нової роботи — Чоколівський бульвар, 1. Чорно-сині велетенські ластівки, що мчать по стіні у вироподібному русі, виглядають цілком доречно в районі, перевантаженому вуличним рухом, стиснутому сірим бетоном, захаращеному незліченними кіосками й ринками. Така картина, хай і незвична, трохи навіть провокаційна, в цьому буденному пеклі — яскраве нагадування, що тут-таки може існувати й інакше, набагато більш дружнє до людини середовище.
Стріт-арт не є панацеєю. Але доволі дієвим засобом проти соціальної потворності.