«Ретроспектива. Слід»
Так називається експозиція Олексія Малих, яка відкрилася у столичній галереї «Триптих АРТ»
На виставці представлено ряд полотен митця 1990-х, доповнений декількома роботами 2012—2013 років. Олексій Малих тяжіє до відображення захопленого ставлення до природи. Загадка і містерія — саме ці два поняття найточніше відповідають його творчим ідеям. У цьому сенсі митець чимось нагадує знаменитого норвежця Едварда Мунка. Проте лише в найзагальніших рисах (про прямі аналогії не йдеться).
Дивлячись на те, що представлене в новій експозиції Олексія, не можна не побачити одну характерну деталь. На багатьох полотнах ви помічаєте... очі (які то пильно дивляться на вас, то перебувають у стані зосередженого самоспоглядання). Частенько їх колір — червоний. Як тут слід розуміти алюзії митця — невтомного мандрівника і вигадника? До речі, в класичній психології прагнення до новизни є однією з визначальних рис темпераменту.
Олексій Малих об’їздив півсвіту, однак він не перестає шукати нові враження. За його плечима — понад п’ятдесят виставок. Колись він відкривав їх рука в руку з дочкою, а нині перед відвідувачами вернісажу він з’явився, тримаючи за руку свою улюблену онучку.
Олексій Малих народився в Берліні, вчився в Москві. Свою виставкову діяльність розпочав 1979-го. Його роботи часто пов’язано з Карпатами. До цих гір він має особливу пристрасть. Усілякі предмети старовини з тих місць не раз надихали митця на створення оригінальних полотен. Живучи в Карпатах, живлячись їхньою енергією, митець сильно змінився. Київ, Москва і Берлін залишилися позаду. На їхнє місце прийшло трепетне і непереборно сильне відчуття природи у всій її первозданності. Саме це могутнє дихання, збережене в його роботах, більше за все вражає глядача. Темно-синій і темно-зелений кольори є певною основою, з якої народжується світовідчуття митця. Роботи, присвячені Альпам, мандрівки до Гватемали та інших екзотичних країн, виставки в Німеччині, Австрії і багатьох інших країнах — все це лише перелік подій життєпису Олексія Малих.
«Мольфар»... так називається один із об’єктів Андрія Малих, представлених на його новій виставці. Він є прикладом незрівнянного вміння Малих працювати з деревом і знаходити неймовірні, майже містичні дерев’яні предмети старовини, перетворюючи їх до невпізнання. Слово «мольфар» має цілий спектр значень. У гуцулів мольфар (або мольфарка) — це людина, яку наділено цілим рядом надзвичайних якостей. Мага, провісника, чарівника. Саме Мольфаром інколи називають Андрія Малих у середовищі колег. За його невтомне прагнення до знахідок, вигадок, за душевну щедрість і готовність марнотратно роздаровувати знайдені ним одкровення.
Виставка триватиме до 27 серпня.