Режисер-монументаліст
На фасаді палацу «Україна» встановили пам’ятну дошку Борису Шарварку (1929—2002 рр.)
А потім відбувся великий концерт-присвята знаменитому українському режисеру. З ім’ям Шарварка пов’язані найяскравіші сторінки загальнонаціональних концертних програм і фестивалів українського мистецтва впродовж 1980—1990-х. За п’ятдесят років творчої діяльності Борис Георгійович поставив майже тисячу концертів! Серед найграндіозніших — святкування п’ятисотріччя козацтва на Хортиці (тоді спеціально для цього «збудували» Запорозьку Січ), ювілейні шевченківські урочистості на стадіоні в Черкасах (зведений хор заспівав «Реве та стогне Дніпр широкий», над полем піднявся великий портрет Кобзаря, а в траві спалахнули тисячі вогників-свічечок).
З легкої руки Б.Шарварка вперше замайорів жовто-блакитний прапор на сцені Оперного театру і прозвучав гімн «Ще не вмерла Україна» в обробці Євгена Станковича. До речі, це було наприкінці1980-х на Конгресі українців, ще за тоталітарного радянського режиму. А відразу, без паузи, пролунало багатоголосся «Многая літа», і зал вибухнув оваціями...
Режисер ставив грандіозні концерти у Дні української культури на «Слов’янському базарі» у Вітебську (при чому акції проходили не тільки в Амфітеатрі, а й на вулиці — ярмарку майстрів).
Він — автор багатьох театралізованих постановок і великих концертних програм: до Дня Незалежності, Конституції, річниць визволення Києва. Нагадаємо, Борис Георгійович придумав і втілив у життя такі фестивалі, як «Кримські зорі», «Київська Весна», «Пісенний вернісаж», «Золота осінь» та інші.
17 травня, у день народження знаменитого режисера (нині Б.Г.Шарварку виповнилось би 87-м), у палаці «Україна» відбувся гранд-концерт «Дарую Вам свято!», де виступали колективи і артисти, з якими майстра масштабних шоу довгі роки пов’язувала творча доля: ансамбль ім. П. Вірського, хор ім.Г. Верьовки, капела «Думка», чоловічий хор ім. Л. Ревуцького, Ніна Матвієнко, Оксана Білозір, Іво Бобул, Павло Зібров та інші.
— Ми відкрили меморіальну дошку, яка буде як згадка для майбутніх поколінь, як пам’ять про те, як треба працювати, щоб високому рівні представляти українську культуру та мистецтво, — підкреслив генеральний директор палацу «Україна» Роман НЕДЗЕЛЬСЬКИЙ. — Ми вшановуємо пам’ять великого українського режисера, патріота нашої країни, Бориса Георгійовича Шарварка. Він робив масштабні і дуже видовищні концерти. Бувало й так, що кількість учасників була в декілька разів більшою, ніж повен зал чи стадіон глядачів! Ми маємо ким гордитися, на кого орієнтуватися, і прагнемо, щоб наше мистецтво домінувало в нашій країні, а ще щоб мистецтво України мало широке відображення на наших телевізійних та радіоефірах, щоб молодь, яка працює в українській культурі, робила нові гарні постановки і показувала їх на Першій сцені країни — в палаці «Україна».