Перейти до основного вмісту

Скарби у білій гамі

15 грудня в Музеї сучасного мистецтва України відкриється унікальна виставка, присвячена десятиріччю цього закладу
09 грудня, 11:31
ОДНА З РОБІТ ВІДОМОГО КИЇВСЬКОГО ГРАФІКА ІЛАРІОНА ПЛЕЩИНСЬКОГО (1892—1961РР.), ЯКИЙ ПЕРЕВАЖНО ПРАЦЮВАВ У ГАЛУЗІ ЛІРИЧНОГО ПЕЙЗАЖУ / ІЛЮСТРАЦІЯ НАДАНА МУЗЕЄМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ

Свій вернісаж організатори назвали «Білим альбомом».  Скарби колекції з музейної збірки. Глава 1». Його можна назвати  творчим підсумком десятирічної праці першого приватного Музею сучасного мистецтва. Нагадаємо, спочатку була невелика колекція, яку її власник — відомий бізнесмен і меценат Сергій Цюпко — почав збирати 20 років тому. Основу її складав нефігуративний живопис сучасних українських художників. Потім часові та географічні межі збірки розширилися, зосередивши увагу на мистецтві України періоду другої половини ХХ ст., який, на жаль, майже відсутній у вітчизняних музеях. Нині це три виставкові простори для постійних та тимчасових експозицій,  і це єдиний у нашій країні музей, де зберігаються твори багатьох представників різних мистецьких шкіл і напрямів усіх регіонів України — від 1930-х років ХХ століття до сьогодення.

Колекція нараховує понад п’ять тисяч творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-ужиткового мистецтва (зберігаються твори понад 700 авторів).

«Білий альбом» складено з трьох глав. Кожна глава — це низка відомих, знакових імен митців різних поколінь і різних стилів і  напрямків. Першу главу відкривають твори 88 митців,  серед яких такі знакові мистецькі імена, як І. Айвазовський, А. Ерделі, Й. Бокшай, М. Дерегус, Ф. Манайло, Т. Яблонська, В. Заузе, О. Кульчицька, Л. Левицький та інші.

Духовною прикрасою скарбниці Музею сучасного мистецтва України є колекція ікон Волинської, Галицької, Закарпатської, Чернігівської  і ряду інших шкіл, які відображують стилістичні особливості та самобутність українських майстрів (ця колекція вперше буде демонструватися публіці).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати