Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Слов’янська класика – 28 концертів!

Симфонічний оркестр Національної філармонії вирушив у двомісячні гастролі до Японії
13 грудня, 10:21
ВИСТУПАЄ ДИРИГЕНТ ВІТАЛІЙ ПРОТАСОВ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Нагадаємо, співпраця українських музикантів з представниками Країни Східного Сонця триває з 2005-го (традиційно турне відбувається раз на два роки). Втім, цього разу поїздка буде набагато тривалішою, а концертний графік особливо насиченим: 28 концертів у різних залах різних японських міст: Токіо, Кіото, Осака, Саппоро, Фукусіма та ін. Стосовно репертуару, то він чітко обумовлений японським імпресаріо і включає твори передусім так званих слов’янських композиторів: Петра Чайковського, Миколи Римського-Корсакова, Дмитра Шостаковича, Антоніна Дворжака, Бедржиха Сметани та ін. До програми окремих концертів буде включено також музику нашого сучасника, знаного українського маестро Мирослава Скорика.

Особливою популярністю серед японських слухачів користується музика П. Чайковського, тут є навіть «клуби любителів Чайковського». Японці знають про українське коріння цього композитора, і для них виконання українськими музикантами автора «Лебединого озера» — це майже автентика.

За словами диригента оркестру Віталія Протасова, японці    — справжні меломани. Практично всі концерти київського колективу минулих років відбувалися з аншлагами, при тому, що зали вміщали часом до двох тисяч осіб! Також японський слухач, як жоден інший, уміє слухати й обдаровувати аплодисментами.

До речі, за останні сорок років у Японії відбувся величезний ривок у плані розвитку музичної інфраструктури, у що, відповідно, вкладено величезні кошти. За відчуттям самих музикантів, чудові концертні зали з фантастичною акустикою роблять сам процес виконання особливо приємним.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати