Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Тбіліський міжнародний книжковий фестиваль відмовився від будь-якої співпраці з видавцями РФ

04 березня, 14:57

Тбіліський міжнародний книжковий фестиваль припиняє співпрацю з усіма російськими видавцями. Про це повідомили на сайті грузинської Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

«З огляду на жахливу ситуацію в Україні сьогодні, на знак протесту проти масштабного насильства з боку Росії на території наших союзників і друзів, команда Тбіліського міжнародного книжкового фестивалю вирішила повністю припинити співпрацю з російськими видавцями», — ідеться у заяві.

Як зазначили організатори, Тбіліський фестиваль ніколи не співпрацював з російськими державними організаціями для створення російського національного стенда, оскільки організатори не хотіли, щоб той став джерелом російської пропаганди в Грузії.

«Для нас це завжди було питанням принципу та гідності як громадян окупованої країни. За останні тридцять років 20% наших територій двічі були окуповані брутальними військовими діями жорстокої Російської імперії, більш того, ми все ще жертви російської окупації, що триває», — наголосили організатори фестивалю та додали, що через ці причини працювали лише з незалежними російськими видавцями, які мали окремі, не національні стенди.

Організатори повідомили, що не вважають можливим відокремити культуру від політики зараз, «в цій суворій реальності, коли український народ живе під бомбами, а мирне майбутнє цивілізованого світу коштує українцям життів та життів їхніх близьких».

«Ми вважаємо, що сьогодні, як ніколи, перед культурою лежить великий обов’язок і відповідальність підняти свій голос, стати невіддільною частиною світової політики й, по змозі, боротися за підтримку українського народу», — наголосили у заяві.

chytomo.com

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати