Теодор Кучар – концерти на «біс»
7 березня в Києві, а 11 березня у Львові виступить американський диригент українського походженняВечір у Національній філармонії відбудеться за підтримки Посольства США і Канади. Ім’я Теодора Кучара відоме ще з 1990-х, коли маестро почав співпрацювати з Національним симфонічним оркестром України (упродовж 1992 — 1999 рр. був головним диригентом оркестру). В особі Кучара маємо гармонійне поєднання творчого та менеджерського хисту, що для сучасного диригента — обов’язкова якість. Працюючи на посту головного диригента українського колективу, маестро значно розширив географію гастролей, а також записав спільно з оркестром понад 70 компакт-дисків для різних американських фірм. Серед них чи не найзначнішим проектом став запис Другої та Третьої симфоній Бориса Лятошинського для компанії АВС, який було визнано критиками одним із найкращих світових записів.
Сьогодні Теодор Кучар очолює Філармонічний симфонічний оркестр у Фресно (штат Каліфорнія) і Камерний оркестр Ріно (штат Невада), є директором оркестрової школи музичного фестивалю в Кенті та художнім керівником Фестивалю камерної музики в Неваді.
Нині пан Кучер дасть два концерти з різними програмами: 7 березня виступить з Національним симфонічним оркестром у Києві, а 11 березня з Ukrainian Festival Orchestra (теперішня назва оркестру Collegium Musicum) у Львові.
Стрижнем київської програми стане музика американських композиторів. У першому відділенні прозвучить «бродвейська» за настроєм увертюра до мюзиклу «Кандід» Леонарда Бернстайна. Цей твір був написаний на початку 1950-х за повістю Вольтера. У той час у США відбувалося так зване антикомуністичне «полювання на відьом». Власне в мюзиклі Бернстайна сучасники побачили своєрідну карикатуру на політичні процеси.
У другій частині вечора представлять по-малерівськи епічну (понад 40 хвилин звучання) Третю симфонію Аарона Копленда, якого називають «патріархом американської музики» і чия творчість, до речі, мала великий вплив на Бернстайна.
Між творами Бернстайна і Копленда прозвучить Концерт для скрипки з оркестром сі мінор британця Едварда Елгара. Сольну партію виконає унікальний канадійський скрипаль Корі Церовшек (у нього музика парадоксальним чином переплелася з математикою).