Ціна на спецефекти
Скільки коштують «справжні вибухи» в кіно?
Відомий російський кінорежисер Микита Міхалков зняв одну зі сцен фільму «Втомлені сонцем-2» без використання комп’ютерної графіки: він висадив міст по-справжньому. Для зйомок вибуху моста через Клязьму було закладено 500 кілограмів тротилу. Цей міст був одним iз центральних місць дії у картині. Він був зведений зі справжніх колод, довжина його — 150 метрів, пишуть РІА «Новости». Об’єкт будували більше двох місяців спеціально до зйомок. Для організації вибуху викликали бригаду військових саперів.
Сам Микита Міхалков так оцінив зроблену постановниками роботу: «Ми починаємо виховувати знову ті кадри, які були за радянської влади, висококласні технічні кадри, які робили велике кіно. Якщо цього не станеться, то ми не зможемо конкурувати ні з ким, ми не зможемо конкурувати з великим кіно. Взагалі, ви зрозумійте, це ж, як сказати, не просто багато грошей і багато народу в кадрі. Це великий стиль».
Взагалі сцени погонь, аварій або руйнувань кінематографу СНД обходяться значно дешевше, ніж на Заході. Так, наприклад, для того, щоб зняти сцени руйнування і спустошення Лондона для фільму «28 днів потому» творці картини витратили п’ять мільйонів доларів і чотири місяці на вирішення бюрократичних питань. У результаті вони отримали можливість знімати на шосе MI. Було призупинено рух в обох напрямах, і протягом усього лише однієї хвилини десять камер могли знімати абсолютно пусту дорогу, якою головний герой веде таксі у бік Манчестера.
Наприклад, на зйомках фільму «Чоловічий сезон. Оксамитова революція» одну зі сцен з аварією десятка машин вирішили знімати на третьому транспортному кільці Москви. Отримати офіційний дозвіл на такі зйомки, у принципі, неможливо, однак творцям вдалося домовитися зі співробітниками ДАІ, які на кілька годин перекрили цілу ділянку кільця всього за 12 тисяч доларів.
У цій таки картині було також знято справжній вибух: нехай з частковим руйнуванням, але висаджували один iз корпусів заводу АЗЛК. При цьому було знищено два джипи «Шевроле-Тахо». Це задоволення, за певними даними, обійшлося творцям фільму в $105 тисяч.
Не боявся натуральних вибухів і радянський кінематограф. Вибух будинку в картині «Неймовірні пригоди італійців у Росії» також був справжнім. Для зйомок знесли «доходный» дім графині Ольги Орловської, пам’ятку архітектури XIX столiття.
А найдорожчий вибух в історії кінематографу було зроблено на зйомках картини «Погані хлопці-2». Тоді було висаджено особняк. «Це був найдорожчий об’єкт, який я будь-коли висаджував у повітря, — стверджує Майкл Бей, котрий зняв такі блокбастери, як «Армагедон», «Перл-Харбор» і «Скеля». — 40 мільйонний особняк упав, яккартковий будиночок».
Випуск газети №:
№143, (2007)Рубрика
Культура