Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Твій, мій і наш Шевченко

Кияни з успіхом представили на Донеччині резонансну виставу «Всюди один... (Свічка на вітрі)»
12 липня, 17:44
ФОТО ІРИНИ СОМОВОЇ

Гастролі у м. Костянтинівка (Донецька область) відбулися за програмою проекту «Український Донбас», який було ініційовано Міністерством культури України. Виставу Національного театру російської драми ім. Лесі Українки було представлено у повному складі — 75 осіб (40 артистів та 35 працівників виробничо-експлуатаційних цехів), із залученням повноцінного сценічного оформлення, костюмів, реквізиту, звукового та світлового обладнання.

Ідеологічно-патріотичне навантаження вистави у постановці художнього керівника театру Михайла Рєзниковича має своє цілком актуальне значення. «Всюди один...» — це вистава як історія про життя та боротьбу визначного українського митця Тараса Шевченка. Вистава грається двома мовами, оскільки сам Тарас Григорович писав як українською, так і російською. І саме цей лейтмотив постановки прозвучав якнайгостріше на сході України, за нинішніх умов протистояння, загостривши ідею консолідації та примирення.

— Спочатку нам здалося, що глядачі — в розпачі, — поділився своїми враженнями режисер Театру ім. Лесі Українки Дмитро МОРОЗОВ. — У маленьких містечках, не тільки таких, як Костянтинівка, глядачі не завжди підготовлені, бо бувають у театрі не досить часто. Єдине, що вони дивляться, — це телевізор, а по телевізору показують самі знаєте що... Тому вони очікували, що ми їх розважатимемо, тоді як вистава «Всюди один...» вимагає включатися у дійство і думати. Крім того, постановка стрімка, «монтажна», тобто події змінюються блискавично. І через досить короткий час глядачі сприйняли принцип, за яким розповідається ця історія, сприйняли природу гри, долучилися і вже не могли відірватися від того, що відбувалося на сцені. Жваво реагували і слухали дуже уважно. А у фіналі були овації, глядачі довго не відпускали акторів, хвилин десять аплодуючи стоячи, дарували квіти. Я виходив із Будинку культури повз глядачеву залу, бачив запальні очі, чув відгуки (здебільшого у залі була молодь): «Здорово», «Дуже гарно», «Це вкрай цікаво!» Щодо гри акторів, то вони грали неперевершено блискуче!

Головні ролі від імені Тараса Шевченка виконали Петро Панчук (прем’єр трупи Національного театру ім. І. Франка, який за цю роботу отримав Шевченківську премію) і Дмитро Савченко (провідний актор Національного театру ім. Лесі Українки) — на фото.

Нагадаємо, у грудні минулого року виставу «Всюди один...», у рамках проекту «Національні творчі колективи і театри України — військовим АТО», було з успіхом представлено на сцені Будинку культури Слов’янська, і от ще один аншлаг — у Костянтинівці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати