Перейти до основного вмісту

У Львові сьогодні фінішує LvivMozArt

22 липня, 13:03

«День» розповідав про те, що у Львові 13 липня розпочався ІІ Міжнародний фестиваль класичної музики з присвятою сину Моцарта – Францу Ксаверу (1791 – 1844), котрий тривалий час жив і працював у Львові – спочатку як гувернер, згодом – як диригент і керівник Музичного товариства Святої Цецилії, також – Інституту співу, що став першою музичною школою у місті.

Засновник  та арт-директор фесту – головний диригент Опери та філармонійного оркестру міста Грац (Австрія) Оксана Линів запросила до участі у LvivMozArt співаків (вокалістів і хори), музикантів та диригентів  з Австрії, Болгарії, Італії, Швейцарії, Білорусі, Німеччини, США та України. Організатори кожен день презентували для дорослої і маленької публіки по кілька концертів, котрі відбувалися у подвір'ї Палацу Потоцьких, також – у храмах, в Оперному театрі, філармонії, старому трамвайному депо та Свірзькому замку, де вперше від 1778 року була показана повноцінна, театральна постановка опери Дмитра Бортнянського «Алкід».

Крім публіки, поза сумнівом, зацікавив LvivMozArt й музикознавців – в межах фестивалю відбувся міжнародний форум «Моцартіана: європейський та всеукраїнський аспекти. Середовище Франца Ксавера Моцарта у Львові». На конференції-зустрічі, присвяченій життю і творчості Франца Ксавера Моцарта в галицькому краї та рецепції музики його геніального батька, ішлося про музично-мистецьку атмосферу, котра надихала сина Моцарта у Львові, також – про людей, котрі були поруч із ним, поділяли його творчі ідеали і допомагали втілювати творчі плани, а ще – про талановитих музикантів першої третини ХІХ століття – соратників Франца Ксавера. Участь у форумі взяли музикознавці з Австрії, Німеччини, Польщі, Чехії  та України. Модератори заходу – професор Львівської музичної академії імені Лисенка Любов Кияновська та професор ЛНМА та Українського вільного університету (Мюнхен, Німеччина) Аделіна Єфіменко.

Сьогодні, в останній день LvivMozArt –марафону, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася святкова Літургія за участю львівського хору «Дударик» та фестивального оркестру LvivMozArt, які виконали Credo Messe Вольфганга Амадея Моцарта.

Зачинить двері LvivMozArt-2018 симфонічний концерт в Оперному театрі о 19.00. У програмі – Концерт для скрипки з оркестром №5 Ля мажор Вольфганга Амадея Моцарта та Концерт для скрипки з оркестром мі мінор, op.64 Фелікса Мендельсона. На сцені – Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів», яким диригуватиме Оксана Линів, та Франк Стадлер (Австрія), котрий гратиме на Costa Violine, і це – оригінальна скрипка Вольфганга Амадея Моцарта, яку вперше привезли в Україну. Організатори LvivMozArt зазначають, що ця подія є  особливим виявом уваги найголовнішої інституції у справах Моцарта в світі – фундації Моцартеум у Зальцбурзі. Інструмент виготовив італійський майстер П'єтро Антоніо Далла Коста в Тревізо 1764 року. Моцарт грав на ній в останні свої роки життя – у Відні.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати