У пошуках спільної мови
11 травня унікальний музичний проект Time(e)scapes представлять у приміщенні «Майстер Класу»
Якщо музика – це мистецтво гри із часом, то чому б не використати її як машину часу, позбавившись умовності присутності «тут і зараз»? У новому проекті Time(e)scapes гобоїст Максим Коломієць, скрипалька Тетяна Мартинюк-Багрій, альтистка Анна Панькіна та піаністка Марія Александрова пропонують подивитися на історію музики від бароко до сьогодення як на постійний діалог майстрів. Стиль творчості Йоганна Себастьяна Баха радикально відрізняється від його співвітчизника Гельмута Лахенмана, а Ігор Стравінський і сучасний австрійський композитор Беат Фуррер ніколи не говорили спільною мовою. Однак без їхнього позачасового діалогу музична культура ніколи не стала б тією, яку ми маємо сьогодні.
Проект Time(e)scapes – це унікальна спроба поєднати в одному концерті п’єси, які майже ніколи не перетинаються в програмах. Підкреслено урочистий танець Георга Філіпа Телемана – з різкістю жестів п’єси [ob]version Дмитрія Курляндського, слов’янський мелос «Руської пісні» Стравінського – з типово австрійським жанром Lied («пісня») Фуррера, учнівську Інвенцію Баха – з EinKinderspiel («дитяча гра») Лахенмана. Історії створення цих композицій розкаже музикознавець Любов Морозова, акцентуючи увагу слухачів на цікавих жанрових, стильових та формотворчих аспектах.
У програмі концерту лунатимуть твори: Георга Філіпа Телемана дует для скрипки та гобоя з циклу DergetreueMusic-Meister; Дмитрія Курляндського [ob]version для гобоя та фортепіано; Ігоря Стравінського «Руська пісня» для альта та фортепіано; Беата Фуррера Lied для скрипки та фортепіано; Баха - Лахенмана Інвенція; Гельмута Лахенмана EinKinderspiel, фортепіано, соло; Олексія Шмурака «Мікропасакалія» для гобоя та фортепіано; Максима Коломійця «Фігури світла» для гобоя, скрипки, альта та фортепіано та Каспара-Йоханнеса Вальтера Obertonrondo для гобоя та скрипки.
Виконавці: Максим Коломієць, гобой; Тетяна Мартинюк-Багрій, скрипка;
Анна Панькіна, альт; Марія Александрова, фортепіано і Любов Морозова, ведуча.
Author
Аліса АнтоненкоРубрика
Культура